IATA’dan havalimanlarına ekstra güvenlik talebi

IATA’dan havalimanlarına ekstra güvenlik talebi

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği İATA havalimanlarında terör tehdidi ile ilgili devlet yetkililerinin harekete geçmeleri gerektiği konusunda uyardı

Emniyetli, güvenli ve ekonomik hava ulaşımını sağlayabilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren İATA, devlet adamlarının havalimanlarını teröre karşı korumak için çaba sarfetmediklerini ve bu konuda daha aceleci davranmaları gerektiğini bildirdi.

Dublin’de gerçekleştirilen yıllık toplantıya katılan 264 İATA üyelerinden Air France’da birliğin talebine katıldıklarını belirtti. Havalimanlarında güvenlik açığı olduğu ve günümüzde kullanılan güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi gerektiği konusunda tam destek verdiklerini belirten Air France, ” bu işi tek başımıza yapamıyoruz. Bu konuda siyasilerin bir an önce çalışma başlatması gerekir ” ifadesine yer verdi.

İATA, terör ile mücadelede güvenliği sağlamak için özellikle yoğunluk oluşmasını önlemenin önemine vurgu yaparak, bazı işlemlerin yolcular tarafından yapılmasına teşfik edilmesini önerdi. Ülkeler arası bilgi akışının daha hızlı olmasından yana olduklarını ifade eden İATA, güvenlik için uluslararası birliğin şart olduğunun altını çizdi.

 

 


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.