featured

Hüseyin Keskin Atlanta’da İncelemelerde Bulundu

DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin Atlanta incelemelerde bulunarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı;

Dünyada en yoğun yolcu sayısına sahip birinci havalimanı olan 5 piste sahip Atlanta Havalimanı’nda sağlanan Yaklaşma ve Meydan Kontrol Hizmetleri ile 3 piste aynı zamanda iniş-kalkış uygulamalarını yerinde tespit etmek üzere Atlanta Havalimanı’na bir ziyaret gerçekleştirdik.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ IMG 20190930 WA0011 e1570013807968

Yaklaşma Kontrol ünitesindeki incelemelerimizi Atlanta Havalimanı kulesinde tamamladık ve canlı trafik ortamındaki operasyonları yerinde gözlemledik.

Ardından, Washington’da yer alan ve Amerika dışında Doha, Singapur, Dubai, Almanya gibi birçok ülkede hava sahası, yaklaşma usulleri ile gürültü ve risk analizleri konularında çalışmalar yapan MIT’ye bağlı bir araştırma geliştirme kuruluşu olan MITRE’ı ziyaret ettik.

Burada kendi yerli ve milli kaynaklarımızla bir kez daha gurur duyacağımız incelemeler gerçekleştirdik. İstanbul Havalimanımız’ın kapasitesini en verimli şekilde arttırmaya yönelik her biri doktora tezi niteliğindeki araştırmaların süreç yönetimi üzerinde çalıştık.

Üçlü paralel pist operasyonu çalışmalarımızın dünyanın en saygın kuruluşlarından biri olan MITRE tarafından da tam not almasıyla Amerika’daki incelemelerimizi tamamladık.

 #DHMİ Çalışıyor, Türkiye Uçuyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Şimdi mi akıllarına gelmiş gidip Atlanta’nın nasıl işletildiğini (ATC açısından) görmek? Bu işi 5 yıl önce yapacaklardı! Resmen, “turistik gezi” olmuş. Bir başka haber sitesinde topluca çekilmiş fotoları görüp utandım. Kravattan vazgeçtim, bari gömlek-ceket giyselerdi oradakilerin bazıları. Devlet’i temsilen resmi ziyarette bulunuyorlar, beyzbol maçı seyircisi değiller.

    Cevapla