O HOSTES DAVAYI KAZANDI

O HOSTES DAVAYI KAZANDI

THY’de kabin görevlisi olarak çalışırken “performans düşüklüğü” gerekçe gösterilerek 2014 yılında işten atılan Zuhal Şengül, işe iade davasını kazandı. Şengül’ün verdiği pozlar çok konuşulmuştu.

2009 yılında THY’de kabin görevlisi olarak işe başlayan Zuhal Şengül’ün 2014 yılında, performans düşüklüğü” sebep gösterilerek iş akdi feshedilmişti. Şengül THY’ye açtığı işe dönüş davasını kazandı ancak işe geri dönüş yapmayacak. 2 yıllık sessizliğini bozan Şengül, ”Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı” dedi.

Spor akademisinde eğitim gören ve 17 yıldır yaptığı karatede kara kuşak sahibi olan Zuhal Şengül, Türk Hava Yolları’nda (THY) 2009 yılında kabin görevlisi olarak çalışmaya başladı. Şengül’ün 2014 yılında iş akdi “performans düşüklüğü” gerekçesiyle feshedildi.

Kliplerde oynayan ve dergilere de fotomodellik yapan Şengül’ün “cesur pozlar verdiği için” iş akdinin feshedildiği şeklinde haberler çıktı.

İngiliz Mirror ve Daily Mail gibi medya kuruluşları, işten çıkarıldıktan sonra Şengül’ün fotoğraflarını yayımlanarak “Siz olsaydınız kovar mıydınız?” şeklinde haberler yaptı.

Şengül, 2015 yılında Türkiye’den ayrılarak ABD’ye yerleşti. Halen New York’ta fotomodellik ve pilates eğitmenliği yapan Şengül, kısa bir süre önce anne oldu.

Bu sırada THY’ye açtığı işe geri dönüş davasını da kazandı ancak Şengül işe geri dönüş yapmayacak.

2 yıl süren sessizliğini bozan Şengül, “Fotoğraflarımın medyada yer almasından 4 ay önce iş akdim feshedilmişti.Gerekçe olarak performans düşüklüğü gösterildi. Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı. O süreçte çok dikkat çektiğimi düşünüyorum. Dövmeli, saç rengi, saç tarzı biraz dikkat çeken bir tiptim. Davayı kazanacağım aklımın ucundan geçmemişti” diye konuştu.

Şengül, “Haberlerin ardından nefret söylemleri, tacizli mesajlar aldım. Sosyal medyadaki zorbalıklar beni çok üzdü. İş akdim feshedilmeseydi de THY’de devam etmeyecektim” dedi.

 

 

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
gariban havacı
3 yıl önce

iyi güzel hoş da bir sene sonra etten püften bir sebep ile işine son vericekler yine aynı terane thy eli ayağı düzgün hostes zor çalıştırır yüzde 60 gibi bir oranı sakallı bıyıklı daha tepe bagajına boyu yetmiyen tgs geçişli su ister sin getirmesi yıl alır unutur nede olsa torpilli 🙂

Ziyaretci
3 yıl önce

THY Ne mükemmel bir iş yapmış,tebrikler! O mükemmel camia içinde her an bir olay çıkabilirdi.