featured

ABD’li film yıldızı, milyarderleri Ukrayna için savaş uçağı almaya çağırdı

 

Rusya Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken, Batı’nın Rusya’ya yönelik tepkisi de büyüyor. Devletlerin yanı sıra ünlü isimler de Ukrayna’ya yönelik destek hareketlerinde bulunurken benzer bir girişim ünlü film yıldızı Sean Penn’den geldi.

ABD’li film yıldızı Penn, milyarderleri Ukrayna için savaş uçağı almaya çağırdı. Ünlü Hollywood yıldızı Sean Penn, milyarderlere çağrı yaparak Ukrayna için 12 tane F15 ve F16 uçak almaya çağırdı. Penn, sadece 500 milyon dolarla Ukrayna’daki savaşın bitirebileceğini ileri sürdü.

“BİR MİLYARDER SAVAŞI BİTİREBİLİR”

‘Benim Adım Sam’ ve ‘Kral’ın Bütün Adamları’ gibi birçok filmin başrol oyuncusu 62 yaşındaki film yıldızı Penn çağrısında “Açık kaynakla, Ukraynalı havacıları hızlı bir şekilde (3 hafta) eğiterek 2 filo F-15’ler veya 16’lar (Rus Mig’leri veya SU’larından daha iyi teknolojiye sahip 12 uçak ediyor) özel sektör alıcılarına yaklaşık 300 milyon dolara mal olacak” ifadelerini kullandı.

Sean Penn, 300 milyon doların üzerine füze savunması için 200 milyon dolar daha eklenirse toplamda 500 milyon dolara savaşın bitirilebileceğini ileri sürdü. Penn açıklamasında “Bir milyarder Ukrayna’daki bu savaşı bitirebilir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bana göre “aptalca” bir çağırı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma sendromu!… Dünyada küçük ve finasal olarak güçsüz, coğrafi olarak da tehdit altında bulunmayan ülkeleri dışında Ukrayna, Türkiye, İtalya, Fransa, Almanya vb. gibi büyük yüzölçüme sahip ülkesinde “savaş uçağı” olarak (bakın nakliye uçağı ya da eğitim uçağı demiyorum) hava kuvvetlerinde 2 filo savaş uçağı 12 uçak değildir. 1 (bir) filo savaş uçağı en az 12, daha sonra ülke hava kuvvetleri standardına göre 15-18-20-21 uçak yapılanmasında olur; global standartlar bu şekildedir. Ha filo 18 uçaktır ama kaza kırım sonrası 15 uçağa düşer; o ayrı bir durum. Ama sıfırdan kuruluşta bir filoda en az 12 uçak olarak yapılandırılır: tabi ki bu yapılanma ilk günden 12 uçak hizmete girmiştir anlamında da olmaz ama makul bir süreçte o filoda 12 uçak görev yapar.

    Cevapla