pilot

Hindistan’ın 20 Yıl İçinde 31 bin pilot 26 bin teknisyene ihtiyacı olacak

Artan pilot ve teknisyen sayısı, Air India da dahil olmak üzere farklı havayolu şirketlerinin siparişlerinin ardından Hindistan’a getirilecek uçak sayısıyla başa çıkmak için gerekli olacak.

ABD’li uçak üreticisi Boeing, uçak orijinal ekipman üreticileri için artan sipariş birikimi nedeniyle Hindistan’ın önümüzdeki 20 yıl içinde 31.000 pilota ve yaklaşık 26.000 teknisyene ihtiyaç duyabileceğini belirtti. Boeing Hindistan Başkanı Salil Gupte, düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Güney Asya bölgesinin önümüzdeki yıllarda küresel olarak en hızlı büyüyen pazar olmaya devam etmesinin beklendiğini söyledi. Ona göre, hükümetin Air India’yı özelleştirme ve Tata Group’un havayollarını satın almasına izin verme yönündeki cesur kararı Hindistan havacılık ve uzay sektöründe devrim yaratacak.

“Hindistan’ın önümüzdeki 20 yıl içinde gelecek uçaklarla ilgilenmek için 31,000’den fazla pilota ve 26,000 teknisyene ihtiyacı olacak. Hindistan’ın büyüme hikayesinin uçak (siparişleri) kadar önemli bir parçasıdır,” dedi

Gupte, Hindistan’ın hava trafiğindeki artış göz önüne alındığında, hem havalimanları da dahil olmak üzere sert altyapı hem de pilotlar da dahil kritik altyapıyı sağlamlaştırmaya odaklanılması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz ay, Tata Group’a ait Air India, hem Boeing hem de Avrupa havacılık devi Airbus’a 470 uçak siparişi verdiğini duyurdu.

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir