featured

HERKES İŞİNE BAKSA…

Sevgili Okurlarımız;
Bildiğiniz üzere tamı tamına 43 Yıldır havacılık sektörünün içindeyim. Bu sürenin 30,5 yılını THY’de geçirdikten sonra, emeklilik hakkımı ve her türlü tazminatımı alarak THY ile yolları ayırdık.
Benim THY ile ilişkimi kestiğim zamanlarda sektörde inanılmaz lisanslı teknisyen açığı vardı. MyTechnic henüz yeni kurulmuş ve her branşta eleman arayışındaydı. Benimle birlikte aynı gün THY ile ilişkisini kesmiş birçok arkadaşım, bu fırsatı değerlendirip çalışma hayatlarına başka şirketlerde devam ettiler.
Nasıl etmesinler ki? O zamanlar lisanslı ve deneyimli teknisyen maaşları 4000 Euro’lara kadar çıkıyordu.
Ben ise, yeteri kadar çalıştığımı düşünüp, hayatımın geri kalanını sakin ve huzurlu ortamlarda geçirmeye karar vermiştim.
Ancak olmadı. Hiçbir maddi problemim olmamasına rağmen içimdeki birikim beni tesadüf eseri sektörün bir başka dalı olan havacılık medyasının içine itiverdi.
Her ne kadar 20 seneyi aşkın UTED derginin genel yayın yönetmenliğini  yapmış olsam da, bu yeni ortam dergicilikten çok farklı idi…
Malumunuz olduğu üzere, Avşa adasında 90 yatak kapasiteli mütevazi bir tesisimiz var. Bu tesisin başında eşimin olması, beni en az 3-4 ay Avşa’da kalmak zorunda bırakıyor. Bu nedenle devamlı bir iş arayışına girmem olanaksızdı.
Bu aşamadan sonraki gelişmeleri sizler zaten biliyorsunuzdur…
Tarafıma rica olarak yapılan bir teklifi, sadece yaz aylarında yazabilirim diyerek kabul ederek, bir başka haber sitesinde 2005 yılının Ekim ayından (O tarihte THY’deydim) itibaren başyazar olarak köşe yazıları yazdım -tabii ki amatör olarak… İlgili haber sitesinin yönetiminde hiç olmadım.
2006 Ocak ayında ise THY’nin toplu çıkartmalarının içinde yer aldım; 300’ü aşkın THY çalışanı birlikte çıkartıldık. Bu süreç içinde önce THY’den emekli olun teklifi yapılır, kabul etmezseniz, tazminatlı çıkartılır ve sadece pas bilet hakkınızı alamazsınız. Bu nedenle, maddi yönden ‘ben emekli olmuyorum siz çıkartın’ demek birçok kişinin işine geldiğinden, emekliliğini hak etmiş çalışanların çoğu bu seçenekle ayrılmakta ve işe geri dönüşü de alarak ekstra bir kez daha tazminata hak kazanmaktadırlar (mevcut pas bilet uygulaması devam ettiği müddetçe, kimse THY’den emekli olayım da pas hakkım devam etsin demez).
Bilirsiniz, işten çıkarılma bildirimli ve bildirimsiz fesih olarak yapılabilmekte. Bildirimsiz işten çıkartılma ancak disiplin kurulu kararı ile alınabilmektedir. Sizin işlediğiniz bir suç varsa size iletilir ve savunma yapmanız istenir. Disiplin kurullarında sendika yönetimi de vardır.  Vereceğiniz savunmanız, tarafınıza yapılan suçlamayı aklayamıyorsa, iş akdiniz tek taraflı feshedilir. Beş kuruş alamazsınız.
Bu konuya girmemin nedeni, THY’nin işten çıkarttığı kimseleri, ‘atılmış’, ‘ise yaramazmış’, ‘kim bilir ne yapmış’ gibi algılanmasının cahil kesimce yanlış aktarılmasını önlemek amaçlıdır. Örneğin; THY’den FETÖ suçlaması ile işten çıkartılan kişiler, oluşan yanlış algı nedeniyle işe yaramaz ve sanki suç işlemiş de atılmış gibi gösteriliyorlar. Halbuki bu çıkartılan kişiler, bildirimli çıkartıldıklarından tüm tazminatlarını aldıktan sonra işe geri dönüşü de kazanarak ekstra bir kez daha tazminata hak kazanmaktadır. Aksi takdirde, FETÖ gibi ağır bir suçlama ispat edilebilse beş kuruş alamadıkları gibi cezaevinde olurlardı.
Değerli okurlarım;
Sektörümüzde birçok haber sitesi var. Onlar da bizimki gibi havacılık haberleri yapıyorlar. Malum sitemiz haricinde hepsi ile aram çok iyi. Aslına bakacak olursanız, malum site ile ilgili kişisel bir sorunum yok. Oradan bazı nedenler yüzünden ayrılmak durumunda kalmıştım.
Hatırlarsınız, malum site tasarım değişikliği ile yeni yüzüne geçmeye yakın olduğu günlerde (Nisan 2015) Eşimle Fransa’nın Nice şehrine gitmek için Atatürk Havalimanındaydık. Malum Sitenin sahibi sağ olsun bizi uğurluyordu. Ondan bir şey rica ettim. Bu ricam, yeni site tasarımında beni en başa koymaması idi. Kısaca başyazar gibi orada bulunmak istemiyordum. Yönetimde bile olmadığım halde, bazıları malum sitenin sahibi olduğumu sanıyor ve sitenin yayın politikasından beni mes’ul tutuyorlardı. Halbuki kendi yazımdan başka hiçbir şekilde yayın politikalarının içinde değildim.
Resmimin ve ismimin en başta olmasının bazı sakıncaları olmaktaydı. Mesela sendikal konularda farklıydık. Bunun gibi birçok konuda farklı düşünüyorduk. Ben THY çıkışlı biri olduğumdan çalışan kesime mesafeli yaklaşmak zorunda kalıyorken, malum sitenin malum habercisi, kabin memurları ile ilgili belden aşağı birçok haber yapıyordu. Bu tür haberler maalesef çok ilgi görüyor.  Hele hele altına atılan yorumlar tam bir rezaletti. Yorum atanlar resmen birbirlerine sövüyorlar ve maalesef ki, bu yorumların hepsi malum şahıs tarafından onaylanıyordu. Hemen malum sitenin sahibini aradım. Oda “ben yorumlara bakmadım bir bakayım” dedi ve o da kendi sitesindeki bu çirkin yorumlara dayanamamış olsa gerek ki, tüm yorumları sildi attı. O sildi attı ama birlikte senelerdir kader birliği yaptığım kabin memuru arkadaşlarım ve beni tanıyan eşleri de beni sosyal medyada arkadaşlıktan çıkardı. Sebep, o sitenin sahibi benmişim… Gel de anlat…
Bu tür nedenlerle Konuk yazar olmayı ve sitenin sahibi olduğum hususundaki algıyı kırmak istemiştim.  Bu nedenlerle, sitenin herhangi bir yerine beni konuk yazar sıfatı ile koyarsa memnun olacağımı, aksi takdirde yazı yazmayacağımı kendisine ilettim. “Olmaz öyle şey abi” dedi. Ayrıca, diğer yazarlarda olduğu gibi,mail adresimin airporthaber.com uzantılı olmasını istemediğimi ve mail adresimin aynen eskisi gibi devam etmesini istediğimi belirttim (bana atılan özel maili başkası görmemeli). Herkes için aynı uzantılı mail adresini kullanacağız dedi.
Örneğin ben, airlinaheber uzantılı mail adresini yazarlara zorlamıyorum.Herkes kendi mailini kullanıyor.
Peki dedim ve yazı yazmayı kestim. Hiç arkalarından konuşmadım ve yazmadım. Soranlara özel nedenlerle ayrıldığımı söyledim.  Hatta Airlinehaber’e malum site ile ilgili atılan yorumlara, sitenin adı yerine xxx koyup afişe etmemeye çalıştım. Senelerdir aynı yerde yazılar yazmanın yanı sıra, AirportTV’de, yönetim kurulu başkanı olarak,aynı kişilerin tabii ki işvereni durumundaydım. Hatta bu dedikodu ile hareket ettiğini söyleyen kişinin, nikah şahitliği gibi çok özel bir isteğini yerine getirdikten sonra bu kişiler için TU-KAKA demek kesinlikle yapamayacağım bir davranış biçimi idi. Hep suskun kaldım.
Sessiz sedasız ben kendi işime baktım ve şimdi kendi kontrolümde olan bir yerdeyim. Yanlış yaparsam rahat rahat beni eleştirebilirsiniz. Davul birinin boynunda, tokmak bir başkasının elinde olmuyor. Şimdi davul da tokmak da bende…
Ancak herkesin ahlak anlayışı farklı oluyor.
Bildiğiniz üzere malum sitenin malum habercisi, uzun zamandır isim vermeden ama ima ederek abuk subuk yalan bilgiler sunmaktaymış. Sunmak taymış diyorum çünkü yazılarını hiç okumam. 
Okuyan dost ve arkadaşlarım, “Sefa Bey bu adam sizi işaret ediyor gibi…” diyerek beni uyardılar. Ben de onlara “yahu benim muhatabım değil ki bu çocuk” dedim. Ben malum sitede yazarken,aramıza sonradan gelenlerin en yenisi bu çocuktu… Hadi malum sitenin sahibi bir şeyler dese ona anında cevap veririm de, bu kim ya…
Zamanında, AirportTV kadrosunda ona yer verdirdim. Tavsiye edeni kırmadım. Maaşının yüksek olmasına itiraz etmedim. Havacılığı bilmemesine rağmen TV’deki havacılık programlarıma çıkartıp ekrana alışmasını sağlamaya çalıştım. Kısaca el verdim…
Ayrıca; AirportTV’de çalışan bir personelimizle yapmak istediği evlilikte, nikah şahidi olmam istendi. Bu ricayı kıramayıp nikah şahitliğini bile yaptım. Hayatında uçakçılığı ve TV’yi bilmeyen bu muhabire haber merkezinin emanet edilmesine itiraz etmedim. Çocuk, zamanla alışır diye düşündüm.
Neden arkamdan yalan konuşsun ki dedim? İnanamadım. Ben kendimi tanıyorum. Senelerdir birlikte çalıştığımız arkadaşlarım var. Onların ve benim bilmediğimi, bu yeni çocuk nereden bilecek de arkamdan konuşacak dedim. Ta ki son yazısına kadar…
Son yazısında yakayı ele veriyor. Yine bazı yalanlarının yanı sıra bir tek gerçeği dile getirmiş. O da THY’deki dernekler içerisinde 19 sene başkanlık yaptığım. Benden başka 19 sene dernek başkanlığı yapan yok ki….  Yazısındaki tek gerçek o. Diğerleri zaten yalan dolan,, Kendisinin savcılığa verdiği beyanatta belirttiği üzere,ortalarda dolaşan dedikoduydu bunlar. Kimseye yönelik değildi demiş…Tamam da her dedikoduya yer vermek zorunda mıyız. 
İçimden bir an bende, örneğin biri için GAY dedikodusu duydum. Şimdi bende dedikodu diyerek yer versem veya uydursam, ayrıca kim olduğuna yönelik imalarda bulunsam sonra savcılığa verildiğim zaman, o kişi üstüne alınmış ben onu kastetmedim desem nasıl olur? Yakışık Alır mı?
Neyse uzatmayayım. Ben bu çocuğu savcılığa vermek zorunda kaldım. 
Tarafıma yollanan savcılık cevabında, savcı beyin ilgili kişiyi odasına çağırdığı ve yazdığı yazı ile kimi kastettiği sorulmuş. 
Cevap, “Hayır Efendim ben yazımda Sefa İnan’ın ne ismini kullandım ne de onu çağrıştıran bir imada bulundum” Ortalarda dolaşan dedikodulara yer verdim demiş…Kimse üstüne alınmamalı imiş. Tamam da, 18-19 senelik dernek başkanlığı yapan kimse var mı? Bu kimi çağrıştırıyor?  Bu ima değil mi? 
Neyse konudan kopmayalım.
Koskoca çocuk, kalkıp da cumhuriyet savcısının bizzat karşısına geçerek, yalan konuşamaz ki… Bu suç…
Belki de ben hatırlayamıyorum. Benden başka 19 sene başkanlık yapmış biri var mı? Bu nedenle TALPA, TASSA, MÜH DER, TALTA isimli derneklerden bilgi alınması lazım. Ayrıca şirkete disiplin suçu alıp almadığımın sorulması lazım. Yazısında Malum kişi bu nedenle atılmış deniyor.
Yalansa ve beni ima ettiyse, cumhuriyet savcısına yalan söylemenin bir cezası olmalı diye düşünüyorum.
Sevgili okurlarım;
Ben insanları tanıdığımı sanıyordum ve şimdi yanıldığımı görmek beni çok üzdü. Yahu kardeşim, birileri sana bir köşe vermiş, havacılık temalı yayın yapan bir sitede yazı yazabiliyorsun. Hemde bilmediğin bir konuda… Milletin belinden aşağısı ile ne uğraşıyorsun ki? Namus bekçiliğe mi soyundun. Duyduğun her dedikoduyu yazmak zorunda mısın.Bu senin görevin mi. Patronun mu dedi yoksa sen mi kendin karar verdin bu saçmalığa… 
Kabin memuru şunu demiş, pilot bunu demiş. Bilmem neredeki yatı seferinde, odalardan kabin memurları ve pilotlar çıkmış. Otoparkta bir pilotla bir kabin memuru birlikte oturuyorlarmış…. Bunları yazmak senin işin mi? 
Bak tüyo vereyim. Bende senelerdir kabin memuru arkadaşlarla birlikte uçtum sayamayacağım kadar yatı seferim var. Tüm ekip bir odada oturup saatlerce muhabbet eder,çarşıya birlikte çıkardık. Diskolara giderdik. Barlara da gittiğimiz olmuştur? O zaman yatı seferleri bir kaç gündü.   İyi ki o zamanlarda yokmuşsunuz. Mesai arkadaşlığı bu. Kız kıza da otururlar.Erkeklerle de…Kimse karışamaz. 
 Özgün tarzda yazılan köşe yazılarında, belden aşağı muhabbet olur mu? Yazılarının başka türlü okur bulabilmesi için havacılık içerikli yazılar yazmalısın. Havacılığı öğrenmelisin. Sadece Google’dan derleme yaparak köşe yazısı yazılmaz ki…  Bir zamanlar TAN isimli bir gazete vardı. Hala yayında olsa inan ki seni tavsiye ederdim.
Herkes işini yapsın…
Benim işim havacılık içerikli bir haber sitesini yönetip yazı yazmak. NE TİCARETLE NE SİYASETLE NEDE TETİKÇİ TARZLI YAZARLIKLA işim olmaz. 
Haber siteleri paravan olarak kullanılmamalı. Okurlar bizim siyasi düşüncemiz veya nasıl para kazandığımızı bilmek için bu platforma girmiyorlar. Havacılık haberleri okumak istiyorlar. 
Gazetecinin siyasi düşüncesi vardır ama bunu belli ettiğinde sadece kendi siyasi düşüncesinde okur bulabilir. Ben her görüşe yer verdiğim için problem yaşamıyorum. Yorumlarda kimse hakaret etmiyor. Dün yanlışlarını bulup yerdiğim kişi veya kurumlara,bugün yandaşlık yapmıyorum. 
Sevgili Malum site;
Kavga etmediğiniz haber sitesi var mı merak ediyorum. Bir tek isim verin yeter
Birilerine vatan haini dediniz. İşten kovdurmak istediniz. İlgili kişi sizi mahkemeye verdi  ve 10.000 TL tazminat ödediniz. Aynı kişi, hala aynı şirkettedir. Demek ki Vatan Haini değilmiş…
Bir dolu genel müdüre hakaret ettiniz. Onlar da daha iyi yerlere geldiler. 
Temel Kotil, Orhan Birdal ile dalaştınız. SHGM genel müdürlüğüne vekalet eden Bahri Kesici ’ye hırsız dediniz, Pegasus’un en sevilen kaptanı Ümit Erdüzer kaptan için “Pilot musun, ajan mısın?” diye yazı yazıp mahkemelik oldunuz. Ümit Bey de kalpten hayatını kaybetti. Belki de yaşadığı stres tendir. İçiniz rahat mı?
Rahmetli Onur Güntürkün ile yazışmalarınız malum. Mahkemelerde karşılıklı savaş verdiniz. Yalan yere yemin edildi. Onur Güntürkün tam iki sene o  kişiye yazı yazdırtmadı. Adamcağız kalpten gitti. İçiniz rahat mı?  
. Atatürk Havalimanı basın odasından kovuldunuz. YALAN MI? 
Siz kimsiniz yahu? Kendi dünyanızda yalnız yaşıyorsunuz.  Arada bir ekşi sözlüğe bakın kim olduğunuzu hatırlayın. Bakın bakalım tanımadığımız kişiler haber sitenizi ve sizleri nasıl görüyor.  
Bu platformlarda en çok köşe yazısı yazan biri olarak, 2005’den bugüne sadece internet haber sitelerinde,700’e yakın  makalem vardır. Tarafıma açılmış bir tek dava yoktur. Sendika tarafından açılan davalar, şahsıma yönelik değildir haberlerle veya diğer köşe yazarlarımıza yöneliktir.  
Sonuç olarak; ya, diğer haber siteleri gibi işinize bakın ya da sevdiğiniz iş olan Ticaret veya siyasetle ilgilenin. Yeter ki havacılığı kirletmeyin. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

28 Yorum

 1. 6 sene önce

  Sefa bey yazılarınızı uzun yıllardır takip etmekteyim , yazınızda uzun uzun yer verdiğiniz malum şahsın krizlerini bilmeyen yok ne yazık ki. Dediğiniz üzere havacılık ile tek alakası uçak yolcusu olması dışında bir vasfı olmayan fakat kerameti kendinden menkul birisi. yalnız ne yalan söyleyim durumun bu aşamaya gelmesinde sizin de payınız yok değil. Zamanın da işe uygun personel değil de (ki havacılık ile alakası haber sitesinden bahsediyoruz ve bu bir iş değil daha çok bilgi birikimi ve entelektüel bir bakış açısı gerektirir çünkü havacılık bir disiplindir) adama göre iş bulma konusundaki iyi niyetinizin bir hazin bir sonucudur. Başlıkta da belirttiğim üzere şu an içinde bulunduğumuz durum rüzgar nerden eserse oraya dönmek ve en amiyane tabirle hanut kültürüdür. Sözü geçen okulun bu şahıs için verdiği tavizler yukarda ki yorumları da okuduk , ki sadece bunlarla değil sendika ile ilgili yanlı yaklaşımlar da ortada. yani sözün özü kokuşmuşluk başka bir şey değil. zaten malum sitenin reputasyonu yerlerde. Keşke gerçekten hak edenler yazabilse sayın inan , tavsiye ile yazar olunursa sonuç bu olur. Tekrar söylüyorum bunda ne yazık ki sizinde vebaliniz var , selamlar.

  Cevapla
 2. 6 sene önce

  Bir yazıya istinaden Helal nicki altında yazılan “Tatlibal başkan ….. elele nice sendikalı senelere…Havaiş Sendikadan sakın ayrılmayın 2018 de tatil sürprizlerimiz olacak…” mesajını okuyun yeter. Söze ne gerek var başka…. Üç kağıtçı oldukları yetmiyor gibi, bir de salaklar :) Yiyiiiin.

  Cevapla
 3. 6 sene önce

  O değil de bu kişinin ne mal olduğunu söylemek için bunca okuyucu neden beklemiş yahu? Kardeşlerim, zulme sessiz kalmayınız, illaki Sefa Bey gibi gönlü geniş bir büyüğünüzün yol açmasına mı gerek var? İlgili kurum ve kuruşlara, teşkilatlara gerekli doğru bilgileri veriniz… Veriniz ki bu gibilerin ipini çekmek için, devletimizin gözünü açalım. Bu, her şeyden önce insanlık, sonra da vatandaşlık görevimizdir, unutmayınız.

  Cevapla
 4. 6 sene önce

  Sefa bey, aynen katılıyorum yazdıklarınıza…. O kadar etraflıca şahit oldum ki, seviyesizliğine. Yukarıdaki yorumlarda bahsedilen, bu kişinin eylemleri yanında devede kulak kalır…. Yalnız yüksek maaşla işe aldırdım demenize takıldım ben sadece. Zira bu kişi çocuğuna 300 lira nafaka vermemek için maaşını en asgariden gösterip, neredeyse valilikten fakirlik belgesi çıkaracaktı duyduğumuza göre… Herhalde şirketi, maaşını o aylarda buna göre düzenledi… Duy sesimizi Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gazeteciler Cemiyeti….

  Cevapla
 5. 6 sene önce

  Öncelikle çok yerinde olduğunu düşündüğüm bir önerim olacak size Sefa Bey: bence kımıl zararlısı bu şahsiyeti kısaca “yürüyen kim-kiminle-nerede-nasıl” diye geçsek yazımızda sanki daha yerinde olur :) Yürüyen kim-kiminle-nerede-nasıl beyefendi, havayolu şirketlerine mensup şahsiyetler ve kimlikler hakkında, bağnazca kurduğu (artık hayal dünyası ne kadar zenginse) gerçek dışı hikayeleri hakkında bileklerini yorduğu kadar, kendisinin -çok afedersiniz – fingirdediği havayolu hosteslerinin mesleki deformasyonlarını ve içler acısı akibetini de kaleme almış mı kiiii? Bakın hepimiz merak ettik saniyesine değil mi? Araştırınız efenim, bulursunuz. Bulamazsanız bir bilene sorunuz… İstanbul airportlarında her on kişiden sekizine sorsanız mutlaka bu doğru bilgiyi yumurtlar size :) Arayan mevlasını da bulur, …..diyoruz biz buna. Bu arada “Afedersiniz” kelimesini, sadece siz ve sizin bakış açınızla edepli düşünen sayın okuyucularınızın affına sığınarak yazmak zorunda olduğu demode kalıp için kullandım. İyi geceler dilerim efendim….

  Cevapla
 6. 6 sene önce

  Hayır benim anlamadığım hayatını havacılığa adamış birilerinden zamanında feyz almışsın eywallah da benim anlamadığım sen bu ise başlamadan önce ne iş yapardın pardon ama seni back round un ne sen kimsin de ali kidigin kanatları altına gizlenip kendinde insanların hayatına burnunu sokma hayatlarına karışma veya müdehale etme hakkını buluyorsun yazık bide pilot olucakmış sen pilot olursan cümlemiz bu işi bırakalım seni yalak medya yanlısı…..

  Cevapla
 7. 6 sene önce

  Sivil havacılığın gerçekten gelişmesini isteyenler ; malum şahıs tabikide cevap vermiycek çünkü yalan yok dolan yok asparagas haber yok menfi çıkar sağlayıp tehdit edeceği kimsede yok bir kız çocuğu sahibi eski eşini yada onun sevdiği adamı tehdit edebileceği birşey yok haliyle derdi havacılık sektörü gelişsin büyüsün olmayan birinin söyleyebileceği ne var ki….yazık böyle insanların bu sektöre verdiği zarar daha nekadar devam edicek???

  Cevapla
 8. 6 sene önce

  Şahsiyetsiz karaktersiz insan biraz yüreğin varsa hakkında yapılan bu yorumlara bir cevap verirsin ama nerdeeeeee?????

  Cevapla
 9. 6 sene önce

  Sefa bey cok merak etmemteyim malum sahis havacilik sektorunde sadece airport haberin olduğunu filan mı sanmakta okulumuz bünyesinde (er- ah) uçuş okulunda beleş eğitim alıp ‘çeşitli vaatler le’ eski eşine ve şu anda sevgilisi olan çok kiymetli hocamızanan fatih hocaya yapmaya çalıştıklarını nasıl baskı uygulayıp işiyle ekmeğiyle oynamaya çalıştığına hepimiz şahit olduk yazıktır yahuuu sen hem bu sektörle ilgili bişey bilme hemde sektörün gelişmesi için elinden gelen herşeyi yapmaya çalışan değerli insanlarla uğraş pardon da sen kimsin????

  Cevapla
 10. 6 sene önce

  Kendini çocuğuna adamış ve hayatında bir kişiyi sevmiş bir insana yapılabilecek ne kadar kötülük yaptılarsa yaptılar.. ve bunda medyayı kullandılar malesef … bir güçlü anneyi ve malesef çocuğu için herşeyi yapan bir anneyi kullandılar…

  Cevapla
 11. 6 sene önce

  Bunun yani sıra yakın olduğu kişiler yani sıra (ki resimler mevcut) ppl sınavlarına girdiği takdirde shgm sınav merkezindeki gözetmen tanıdık diyerek hepimize umut vaad etmiş ve sonucunda sadece eski eşini fail göstermiş bulunmaktadır.. (Bunu öğrenci olarak hazmedememekte ve kınamaktayım) kamera kayıtlarının incelenmesini talep ediyorum!

  Cevapla
 12. 6 sene önce

  40 yaşında karar verdiği pilotaj eğitimi sonrası hemen airporthaber sırasında bulunan shgm sınav merkezi kameraları lütfen incelensin .. eski sınavda kalıp diğer tüm kişilerin sınavdan geçtiği görülsün ve lütfen kendi ingilizce seviyesi de tespit edilsin !

  Cevapla
 13. Ingilizcesi çok iyi olduğu halde nedense tk dyned mülakatından elenen ama şuan pilotaj eğitimi alan ve çocuğu için binbir türlü mobbing uygulamasına maruz kalan bir arkadaşım olarak sessiz kalamıyorum artık.. bu adam medya gücüyle daha ne kadar nemalanacak ?

  Cevapla
 14. 6 sene önce

  Malum kisi bunyesinde calistigi kurumu sahsi isleri icin kullanmaktadir.Taleplerinin karsilanip karsilanmamasi yazdigi yazilarin minvalini belirler.Objektif olmayan bu habercilik anlayisi irdelenmelidir.Sivil havaciligin haber kolu kimlere kaliyor iste ne dunya be

  Cevapla
 15. Sefa bey;en üzücü olanı,yaptığı mesleğin önemini,toplum için ne ifade ettiğini ve en önemlisi bu mesleğin onurunu bilmeyen bir şahısın sizin için kalem tutabilmesidir.Tabii ki bu kalemi yazdıranların yeri ,bu mesleğin tarihinde kapkara bir leke olmuştur.(zaten zihniyetleri ve ürünleri de ortadadır).yukarı da bazı arkadaşların yazdığı,uçuş okulun da yaptıklarından ben de haberdar ve şahit oldum.Yazınızda belirttiğiniz durumlarla beraber ,bu insan olmaya ,kendisinin ait olduğunu düşündüğü zümreye ait olmadığının hem etik hem de vicdanen kanıtıdır.Biz sizi ilgi,beğeni ve hayranlıkla takip etmekteyiz.Siz bu kalitesiz insanlarla kendinizi meşgul etmeyiniz.Onlar hak ettikleri değeri zaten bulacaklardır .

  Cevapla
 16. 6 sene önce

  Konusu geçen şahsı birebir tanımamış olsam bile çevremdeki yakın dostlarımın vasıtasıyla karakterindeki bozuklukları bilmekteyim.. iş ahlakını kendi çıkarlarına göre harmanlayıp haber sunan bir zavallıdır..

  Cevapla
 17. !?!Sefa bey malum kişi haberciliği çok yanlış anlamış ona göre habercilik yalan dolan asparagas haber yaparak insanları tehdit ederek şantajla çıkar sağlamak er- ah da yaptığı rezillikleri bilmeyen yok varsada anlatalım herkes bilsin ; eski eşinin sevgilisi olarak belirtilen şahıs okulumuzum en değerli hocalarından biridir ve bu tarz mobbing uygulamasına okulumuzun da tavizi sayesinde maruz kalmış, sürekli baskı ve stres altında uçuşlarını sürdürmüş üstüne zorunlu olarak ücretsiz izne çıkarılmıştır… pek gururlu malum şahıs okulumuzda nasıl olduysa 40 yaşında eski eşiyle aynı filoda eğitim almaya başlamış ve ben geleceğim o zamanlarda orada olmasın diyecek cesareti kendinde bulabilmiştir.. ey medya gücü sen nelere kadirsin de seni kimler neler için kullanıyor?

  Cevapla
 18. 6 sene önce

  Sefa bey malum kişi haberciliği çok yanlış anlamış ona göre habercilik yalan dolan asparagas haber yaparak insanları tehdit ederek şantajla çıkar sağlamak er- ah da yaptığı rezillikleri bilmeyen yok varsada anlatalım herkes bilsin ; eski eşinin sevgilisi olarak belirtilen şahıs okulumuzum en değerli hocalarından biridir ve bu tarz mobbing uygulamasına okulumuzun da tavizi sayesinde maruz kalmış, sürekli baskı ve stres altında uçuşlarını sürdürmüş üstüne zorunlu olarak ücretsiz izne çıkarılmıştır… pek gururlu malum şahıs okulumuzda nasıl olduysa 40 yaşında eski eşiyle aynı filoda eğitim almaya başlamış ve ben geleceğim o zamanlarda orada olmasın diyecek cesareti kendinde bulabilmiştir.. ey medya gücü sen nelere kadirsin de seni kimler neler için kullanıyor?

  Cevapla
 19. Sefa bey ; malum siteyi ve malum kişiyi havacılık haberleri dışındaki magazinsel söylentilerden ve dedikodulardan ibaret yazılarından ve hatta başka birileri yazıyormuş gibi kendi yaptığı yorumlardan bilmeyen yok.insanlar pilot olabilmek icin evini arabasını ipotek ettirip kredi çekip borç harç içinde nedenli zorluklar yasarken, malum şahsın 5 kuruş para vermeden er- ah uçuş okuluna hakkında olumsuz haber yapmamak karşılığında beleş pilotaj eğitimi aldığınıda bilmeyen yok.Herkes kendi işine baksın demişsiniz ya ne güzel söylemişsiniz, asıl soru şu malum şahıs ne iş yapar ? belden aşşağı yazı ve yorumları ile tehdit ve şantaj ile insanlarla uğraşmak mı? Yoksa havacılık sektöründeki gelişmeleri yorumsuz aktarmak mı?Yada tehdit ve reklam karşılığı insanları işinden etmeye çalışmak mı?

  Cevapla
 20. 6 sene önce

  Sefa abi seni yakından takip ediyorum. Biliyoruz abi kimin ne olduğunu ama ben sana kızdım abi nolur yanlış anlama. Kim ki bu adamlar? Şuan tahminen diyorlar ki bak bak bizi kaile aldılar. Abi kaile bile almana gerek yok. Seni de diğer havacılık sektörünün güzel insanlarını herkes biliyor. onları da herkes biliyor.

  Cevapla
 21. 6 sene önce

  Sefa Beyciğim muhatap olduğun kişi mahkemelerde dolaşan biri. Sizin de buyurduğunuz gibi kavga etmediği kişi kalmadı bu adamın. Size bir bilgi vereyim. Bu adam ayrıldığı eşinin pilot olma isteğini engellemek için erah okulunda olay çıkarttı. Kıskandı. Eşinin sevgilisi de aynı okulda öğretmen pilot. Onu da okuldan kovdurtmaya çalıştı. Rezil pislik biri. Ben olsam muhatap olmazdım.

  Cevapla
 22. 6 sene önce

  bunlarla ilgili ne varsa ortaya dök ki bir daha ağızlarını açamasınlar. sana durmadan iftira atıp duruyorlar sen de bu iftiraları açık açık yaz ve her iftiradan sonra mahkemeye ver sonucu da buradan açıkla ki herkes kimin ne olduğunu bilsin. bunu hem kendin hem de okuyucuların için yapmalısın değerli hocam. saygılar

  Cevapla
 23. 6 sene önce

  Atatürk deki Basın odasına kaç senedir giremiyorlar. Şimdi mi aklınıza geldi Sefa Bey.

  Cevapla
 24. 6 sene önce

  Sefa bey orası bir ticarethane havacılık haberi yapalım diye kurulmamış ki. Bence siz onların sizin siteniz gibi olmasını istiyorsunuz.Bu mümkün mü? Her türlü entrika dönüyor orada. Ben olsam it ürür kervan yürür der işime bakarım.

  Cevapla
 25. 6 sene önce

  sivrilttiğin kazıklar gün gelir sana batar

  Cevapla
 26. Bence malum site iyice araştırılmalı daldan dala konan kuş misali….

  Cevapla
 27. 6 sene önce

  Evet o yazıları bende okudum. İsim vermesede sizden bahsettiği belliydi. Sanırım santaj yapmak istediler. En büyük şuç santajdır.

  Cevapla
 28. 6 sene önce

  O yazıları Ali bey yazdırtıyordur. Kendiis geri planda kalır murat a yazdırır. Onur Güntürkün ilede o kapıştırmıştı. Sanırım rekabet içindesiniz diye vurmaya çalışıyorlar

  Cevapla