featured

Helikopter Faciasında Şehit Olan 12 Kişi Memleketlerine Uğurlandı!

Tunceli’de 10 dakika irtibat kesildikten sonra kötü hava koşulları nedeni ile düşen ve 12 kişinin şehit olduğu kazada bugün Elazığ Havalimanında tören düzenlenerek memleketlerine uğurlandı. Elazığ Havalimanında yapılan törene İçişleri Süleyman Soylu ve şehit yakınları da katıldı. Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden 12 şehit gözyaşları içinde memleketlerine uğurlandı.
Tunceli’nin Pülümür İlçesinde havalandıktan 10 dakika sonra irtibatı kesilen ve kötü hava şartlarından dolayı Sırgül Köyü kırsalında ki Hamzaboğazı yakınlarına düşen helikopterde hayatını kaybeden 12 şehit için bugün Elazığ Havalimanında bir tören düzenlendi. Kazada şehit olan Şehit Komiser Abdullah Ortanca, Hakim Onur Alan, polis memurları Saadettin Demir, Ekrem Dereli, Murat Ködük, Azam Gündendede, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Candaş Kaplan, Hasan Yıldırım, Pilot Dilaver Karsavuranoğlu ve Astsunbay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman için Elazığ Havaalanında düzenlenen uğurlama törenine şehit yakınları ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Alana gelen Şehit cenazelerinin alana getirilmesiyle birlikte tören başladı ve 12 şehidin özgeçmişi okundu. Bunun ardından Tunceli Valisi Osman Kaymak konuşma yaptı ve konuşmasında, “Terörle mücadelede verdiğimiz şehitler, gerekse bu gibi kazalar sonucu verdiğimiz şehitler, ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlamak konusundaki kararlılığımızı etkilemeyecek. Aksine daha sıkı bir şekilde birbirimize kenetlenerek, bu zor günleri aşacağımızı ifade etmek isterim. Aziz Vatanımız uğruna canını feda etmekte çekinmeyen ve şehit düşen aziz şehitlerimiz; geride bıraktığınız aileleriniz bizlere emanettir. Gözünüz arkada kalmasın. Sözlerime son verirken bu aziz vatan uğruna canlarını veda eden yiğit kardeşlerin ve bütün şehitlerimizin saygı ve rahmetle yad eder ruhlarının şad olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Şehitlerimizin kederli ailelerine, emniyet, jandarma ve Adalet Bakanlığı teşkilat mensuplarına sabırlar dilerim. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun” ifadelerini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir