Hedef 3. Havalimanı’na bir günde taşınmak!

Hedef 3. Havalimanı’na bir günde taşınmak!

Atatürk Havalimanı’ndan, İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınmak için hazırlıklar tam gaz sürüyor. Hedef taşınmayı bir günde tamamlamak.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın  (İYH) sorunsuz şekilde açılışının yapılabilmesi için çalışmalar devam ediyor. İlk etabının 26 Şubat 2018’de açılması planlanan havalimanının yüzde 38’i tamamlandı. Yeni havalimanının hizmete girmesiyle ticari uçuşlara kapatılacak olan Atatürk Havalimanı’ndan transfer edilecek operasyonların planlanması için Operasyonel Hazırlık ve Havalimanı Transferi Programı kapsamında çalışmalar başladı.

Bu kapsamda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), yeni havalimanının yapım ve işletmesini üstlenen İGA ile özel kuruluşlar dün Atatürk Havalimanı’nda bir araya geldi. DHMİ yetkilileri, “Her sektör olarak komiteler oluşturulacak. O sektörleri ayrı ayrı toplantılarla bir araya getireceğiz. 2018 yılı içinde, hedef bir gün içinde oraya taşınmak. Bunu başarmak için 2 sene önceden planlamaya başladık. Kargo tesisleri ve bakım kuruluşları olduğu gibi gidecek. Yer hizmeti kuruluşları yarım yarım mı taşınır bakılacak” dedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.