HEATHROW DA NE OLUYOR? 300 ÇALIŞAN GÖZALTINDA

HEATHROW DA NE OLUYOR? 300 ÇALIŞAN GÖZALTINDA

300 Gözaltı

Havayolu sektöründe istihdam edilen 300 kişinin apron güvenlik kartları ile geçişleri Londra Polisi’ne takıldı.

Dün yaşanan olay sonrasında Scotland Yard araştırma başlatmıştı. 2 Kadının güvenlikten içeriye nasıl geçtikleri incelenirken, polis konuyu genişletti. Temizlik ve ikram personeli mercek altında.

Uçaklara ikram hizmeti veren Sodexo Firması’nın geçişleri ihtiyati tedbir olarak askıya alındı. Olaydan etkilenenlerin çoğu temizlik ve catering ekipleri. Londra Havalimanı uçuş sahasına açılan bölgede çalışanların pasaport dışında sıkı güvenlik kontrollerinden geçmesi konusu, suç olasılığı yüzünden ince elenip sık dokunuyor. Geçen sene Mısır’da düşürülen Rus uçağı örnek alınarak olası komplolara çareler hazırlanıyor.

Sky News’a konuşan bir yetkili; her yıl havalimanından milyarlarca insanın geçtiğini belirtti. Ancak havalimanı güvenliği için asıl tehdit yapılabilecek ihlaller.

Dedektiflere göre; 2 kadının tutuklanması güvenlik sorunlarını ortaya çıkardı. Devam eden soruşturmanın ikinci etabında içeride çalışanlar var.

Havalimanı Olaya Nasıl Bakıyor?

Heathrow Havalimanı sözcüsü devam etmekte olan bir polis soruşturmasına yorum yapamayacağını, güvenliğin öncelikli olduğunu, gerekli önlemlerin soruşturma sonuna kadar alındığını bildirdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör