Havayolu şirketleri yeni dönem hazırlıklarını yapıyor

Havayolu şirketleri yeni dönem hazırlıklarını yapıyor

Türkiye’nin dev yatırımlarından 3. Havalimanı’nın açılışına aylar kala havayolu şirketleri de yeni dönem hazırlıklarını yapıyor.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, yeni havalimanının mevcut yük ve yolcu adedini yüzde 300 arttıracağını söyledi. Nane, “Şu anda uçaklar dolu. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda taleplere yetişilemiyor. Yeni havalimanı ile bu sorunların aşılacağını ümit ediyorum” dedi.

TALEPLER ARTACAK

3. Havalimanı’nın inşaatını yakından takip ettiklerini söyleyen Nane, “İlk etapta iki pist açılacak. Biz de uçuşlarımızı Atatürk Havalimanı’ndan buralara yönlendireceğiz.  Tabii diğer pistler için de adımlarımız olacak” diye konuştu.

Yeni havalimanının ülkemizin gelirini arttıracağını kaydeden Nane,  “Bu proje hayat bulduğunda ülkemiz çok ciddi kargo ve taşımacılık hubı olacak. 6 pist de devreye girdiğinde yük ve yolcu adedimiz yüzde 300 artacak” ifadelerini kullandı.

2018 ÇOK İYİ GEÇECEK

Havayolu şirketleri için 2018’in olumlu geçeceği yönünde beklentilerini dile getiren Mehmet Nane, şu tespitlerde bulundu: “Bu sene 2017’den çok daha iyi geçecek. Ülkemiz rağbet görecek, uçuşlar artacak. Biz de şirket olarak bu ortamda iki haneli bir büyüme planlıyoruz. Yolcu adedini yüzde 11 ila 13 oranında arttırmayı hedefliyoruz. Tabii havayolu halkın yolu haline geldi. Bunda vergi indirimleri önemli rol oynadı. Dış uçuşlarda yakıtın ihracat olarak sayılıp vergiden muaf tutulması, iç uçuşlarda KDV’nin sıfırlanması bilet fiyatlarını geriletti. Doğal olarak uçuşlara ilgi arttı. Ne mutlu şu anda 40-50 liraya dahi uçmak mümkün.

37 MİLYONU AŞKIN TURİST

Mehmet Nane, Türkiye’nin 2018’de 37 milyonu aşkın turist çekebileceğini dile getirerek, “40 milyon. rakamını da görebiliriz. Ülkemize olan talepler 2015’in ötesinde. Avrupalılar geliyorlar. Çünkü otel ve hizmet kalitemiz artıyor” dedi.(yeniakit)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
THY emeklileri adına Caner Tipi- Oğuzgan Türk-Vesile Malkoç

İçimizi karartan haberlerden bıktık. Bunları borsa ve ekonomi sayfalarında zaten okuyoruz. Pazar gündeminiz bumudur?