HAVALİMANINDAKİ YİYECEK İÇECEK FİYATLARI NEDEN BU KADAR PAHALI?

HAVALİMANINDAKİ YİYECEK İÇECEK FİYATLARI NEDEN BU KADAR PAHALI?

Havaalanlarında sunulan yiyecek ve içeceklerin fiyatları “Bu kadar da olmaz” dedirtiyor. Yolcular mecbur kaldıkları için pahalı fiyatları ödemek zorunda kalıyor.

Uçakla yolculuk yapanlar havaalanlarındaki fiyatların yüksek olmasından şikayetçi. İster bir şişe su olsun, ister bir sandviç, fiyatlar normalin çok üzerinde. Avrupa Komisyonunun artık fiyatlara bir standart getirilmesi yönünde çalışma başlatması üzerine çok az havaalanında fiyatlar düştü. Ancak bir çoğunda hala eski manzara hakim.

Örneğin Antalya Havaalanı’nda hala yüksek fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Burada 0,5 litre suyun fiyatı 2 Euro, Cola 4 Euro, sandviç ise 6 Euro’dan başlıyor. Fiyatları görenler “Bu kadarı da fazla” demeden edemiyorlar. Güvenlik tedbirleri nedeniyle yolcuların beraberlerinde getirdikleri su şişelerini çöpe atmaları gerekiyor. Kontrolden geçtikten sonra uçağı bekleme salonunda karnı acıkan veya su içmek isteyenler ise aşırı yüksek fiyatları ödemek zorunda kalıyor. Sonuçta başka çareleri yok.

Yolcular bu durumun artık bir son bulması gerektiğini ve fiyatların bütün havaalanlarında “normal” seviyede olmasını istiyor.(turizmavrupa)

 

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim

çinde bile su havalimanlarında sebillerde ücretsiz ve bu seniller sıcak suda veriyor . İsteyen şişesine dolduruyor isteyen kayner suyla noddle yapıyor.

kazık !

olay bildiğiniz,bizim artık olmazsa olmaz huylarımızdan olan kazıkçılık başka şey değil ! nasıl bir ülke ki maalesef taksicisi,esnafı,otelcisi,turcusu,lokantacısı,ayakkabıcısı bilmem necisi cümlemiz büyük oranda kazıkçı ! kimse havalimanında kiralar yüksek bilmem ne demesin ! su bu yahu ! maliyeti ne ? ayrıca devlet de bu işe el atmalı serbest piyasa dedikse bu kadar demedik ! ve de güvenlik için sular x ray den geçirilmiyor peki içerde satılan sular çok mu güvenli ? onlar makineye sokulmadan mı geçiyorlar ? onlar sokuluyorsa vatandaşınkini de soksunlar ya da adam gibi fiyatlara su satılsın kimse içerde kazıklanmasın güvenlik bahanesine sığınılmasın ! bu konu yabancı turizm… Devamını oku »