HAVALİMANINDAKİ BEKLEME DERDİ BU SİSTEM İLE BİTİYOR

HAVALİMANINDAKİ BEKLEME DERDİ BU SİSTEM İLE BİTİYOR

Aynı anda beş yolcu güvenlik kontrolünden geçebilecek. Bakalım bu havaalanını kullanan okurlarımız yeni sistemi beğenecekler mi?

Uçakla yolculuğun en yorucu tarafı genellikle havaalanlarındaki güvenlik kontrolleri oluyor. Bavul ve el bagajlarını yürüyen banda koymak için dakikalarca ayakta beklemek zorunda kalınıyor. Bu da uçuş öncesi yaşlı veya çocuklu yolcuları yoruyor. İşlemleri hızlandırıp, bekleme süresini en aza düşürmek için yeni bir sistem hazırlandı.

Almanya’nın Köln Bonn Havaalanında bugünden itibaren denenen “Easy Security” adı verilen sistem sayesinde aynı anda beş yolcu eşyalarını yürüyen banda koyabiliyor. Böylelikle yavaş hareket eden yolcular diğerlerini engellememiş oluyor. Terminal 1’de eski güvenlik geçişinin yanına kurulan yeni geçiş alanı modern ve ferah görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Federal Polis, havaalanı yetkilileri ve güvenlik şirketinin ortak bir konsepti olan Easy Security’yi kullanan yolcular, vücut tarayıcılarından geçerken artık kollarını hava kaldırmak zorunda değiller. Cihaz sadece 1 saniyede işlemi tamamlıyor ve yolcu eşyalarını banttan almak için ilerleyebiliyor.

Uzmanlar, hızlandırılmış güvenlik kontrolünün şimdilik 6 ay Köln Bonn’da deneneceğini, başarılı olması durumunda diğer havaalanlarına da uygulanacağını belirtiyorlar.

Köln


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.