Havalimanı

Havalimanında silahını ateşleyip kaçan yolcu 10 yıl hapis cezası aldı

Georgia’daki bir federal yargıç, 2021 yılında Şükran Günü tatili arifesinde Atlanta-Hartsfield Uluslararası Havalimanı’ndaki TSA kontrol noktasında kitlesel panik yaratmakla suçlanan Kenny Wells’in 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 44 yaşındaki Wells, ateşli silah bulundurma suçunu kabul etmişti.

Savcılar Wells’i “çok saldırgan bir birey” olarak tanımladı. Ateşli silah taşıması yasak olmasına rağmen havaalanına el bagajında dolu bir silahla gitmişti. TSA görevlileri bagajını arayıp silahı ortaya çıkardığında, Wells’in kalabalığa karışıp kaçmadan önce ileri doğru “hamle yaptığı” ve silahı kaptığı iddia ediliyor.

Silah daha sonra büyük bir metal kutudan çıkarıldı. Kazara ateş edilmesi ve adamın kaçması havalimanında bir panik dalgası yarattı ve polis memurları terminalleri ararken alanın iki saatten fazla süreyle kapatılmasına neden oldu. Yolcuların can havliyle kaçıştıkları görülürken, diğerleri güvenlik tünellerine götürüldü.

Yetkili Özel Ajan Alicia Jones’a göre, “Kenny Wells, başkalarının hayatlarını hiç umursamadığını gösteren davranışlar göteriyordu.” Jones ayrıca bu cezanın Wells’in bir süre daha kimseye zarar verme ya da terör estirme fırsatı bulamamasını sağlayacağını belirtti.

Adaletin tecellisi, Havaalanı ve Atlanta Polis Departmanı tarafından yürütülen ortak bir soruşturma sonucunda gerçekleşti. Wells daha sonra tutuklanmış ve halen hüküm giymiş bir suçluyken ateşli silah taşımakla suçlanmıştır. ABD medyasından edinilen bilgiye göre Wells suçunu kabul etti.

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir