HAVALİMANINDA MÜLTECİLERE DESTEK GÖSTERİ

HAVALİMANINDA MÜLTECİLERE DESTEK GÖSTERİ

Aktivistler, Danimarka ve İsveç arasında sınır kontrollerine harcanan paranın mülteciler için kullanılmasını talep etti.

Danimarka’da bir grup aktivist, Kopenhag Havalimanı’nda mültecilere destek gösterisi düzenledi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen Danimarkalı ve İsveçli bir grup aktivist, iki ülke arasındaki tren seferlerinde kimlik kontrol noktası olan Kopenhag Havalimanı istasyonunda “Açık bir Avrupa için hareket zamanı” sloganıyla gösteri yaptı.

Aktivistler tarafından yapılan açıklamada, sınır kontrollerinin maliyetine işaret edilerek, hiçbir yararı olmayan bu denetim için harcanan paranın mülteciler için kullanılması gerektiği savunuldu.

Yaklaşık bir saat süren gösteride, sınır kontrollerinin kaldırılmasını isteyen aktivistler, “Sınırlara hayır, uluslara hayır, sınır dışıları durdurun”, “Herkese mülteci hakkı, hemen ve şimdi”, “Danimarka senin ve benim için” sloganları attı.

“Mülteciler hoş geldiniz”, “Sınırları açın”, “Daha büyüğüz” ve “Duvar değil, köprü kurun” yazılı döviz ve pankartların taşındığı gösteriye, havalimanından İsveç’e gidecek trene binen ve kimlik kontrolü için sırada bekleyen yolcular da alkışlarıyla destek verdi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.