featured

Havalimanında Acil Durum

Malatya Havalimanı tatbikattan geçti. Havalimanında ‘Havalimanı içinde ve havalimanı merkezli 8 km yarıçaplı alanda meydana gelen uçak kazaları’ ile ilgili olarak tatbikat düzenlendi.

DHMİ Malatya Havalimanı Müdürlüğü tarafından, Malatya Havalimanı’nda, acil durum çeşitleri içerisinde bulunan ‘Havalimanı içinde ve havalimanı merkezli 8 km yarıçaplı alanda meydana gelen uçak kazaları’ ile ilgili olarak tatbikat yapıldı. Gerçeğini aratmayan tatbikatta senaryo gereği Malatya Havalimanı’ndan kalkışından 3 dakika sonra acil durum deklare eden ve kuleden iniş izni isteyen yolcu uçağına Hava Trafik Kontrol Ünitesi tarafından verilen iniş izni ile Havalimanı ARFF ekipleri yaklaşık 1 dakika 35 saniyede olay yerine ulaşarak uçağın duman çıkan bölüme su, köpük ve kimyasal söndürücü ile müdahale ederken, DHMİ Müdürlüğü personeli ve sağlık görevlileri de uçaktaki yaralılara müdahale etti.
Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ
TATBİKAT SONRASI HATIRA FOTOĞRAFI
Tatbikata, Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Ali Aytaç Başkanlığı’nda DHMİ Havalimanı Müdürü Yücel Besim Aladağ, 7. Anajet Üs Komutanı Albay Hüseyin Kanbur, Güvenlik Komisyonu ve Kriz Merkezi üyeleri, EADB Birimi üyeleri, Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) ekipleri ile protokol yapılan kamu kurum ve kuruluşları katıldı. Tatbikat sonrası katılımcılar, kullanım dışı F4’lerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir