BAŞLAMADAN BİTEN GREV

BAŞLAMADAN BİTEN GREV

Günler önce başlayacağı bildirilen grev, Yunanistan’da hava yaşamını durduracak derken, son dakika ilginç bir karar gerçekleşti.

Dün; Dışişleri Bakanlığı Yunanistan’da tüm havalimanlarında grev başlayacağını bildirmişti. 9 Ekim’de başlayacak grev 13 Ekim’e kadar, hava trafik kontrolörlerinin protestoları nedeniyle devam edecekti.

Hava trafik kontrolörlerinin protesto nedeni;  parlamento tarafından sivil havacılığın yeniden yapılandırılmasını öngören mevzuata karşı çıkmaları.

Ancak, bir son dakika gelişmesi yaşandı. Hava trafik kontrolörleri derneği, Ulaştırma Bakanı Christos Spirtzis ile görüştüklerini, yasa tasarısı için umutlu olduklarını ve grevin bir hafta ertelendiğini bildirdi.
Bu arada Yunanistan hava trafik kontrolörlerinin grevi sebebiyle THY bir açıklama yayınlamıştı.

Yunanistan yolcularımızın dikkatine

Değerli Yolcularımız,

Yunanistan hava trafik kontrolörlerinin grevi sebebiyle 09-10 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen aşağıdaki seferlerimiz iptal edildi. Seyahatinizden önce uçuşunuzla ilgili son durumu web sitemizden ya da çağrı merkezimizden öğrenmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla
Türk Hava Yolları

Son durum ile ilgili olarak THY henüz yeni bir açıklama yapmadı. Bu durumda yolcuların uçuşlarını kontrol etmeleri büyük önem taşıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.