HAVADA VIDEO POSTASI

HAVADA VIDEO POSTASI

Ya da orijinal deyişi ile 35,000 Feet’de Via AirDrop.
Bir kargo uçağı pilotu 1.000 ft.mesafeden, bir uçaktan diğerine kablosuz olarak fotoğraf aktardığını iddia ediyor.
Jamaika Havacılık, hobi uçak gözlemcileri gurubu Facebook’a bir video gönderdi. Amerikan kargo uçağı Boeing 747-8 jumbo jet pilotu 35,000ft’de iPhone’undan Singapore Airlines jet’indeki cihazlara fotoğraf gönderiyor.
Pilot kendisini kokpitten kaydederken, Singapur Havayolları Boeing 777 uçağının yaklaşık 1.000 fit üzerinde uçtuğunu gösteriyor.
Kokpitin kontrol konsollarından birinde ayar yaparak, kendisini de gösteriyor. “Singapur 12′ kodu ile tanımlanan Singapore Airlines uçuş ekibi ile bağlantı kuruyor.
Kargo pilotu, Singapur Havayolları pilotlarına, bazı fotoğraflarını alttan çektiğini bildirirken, fotoğrafları diğer uçağa havale etmek istiyor.
Singapur Havayolları pilotlarının bu talebi onayladığını söylemek mümkün değil, ancak daha sonra, pilotun iPhone’unu kullanarak görüntüleri “SingTriple7” olarak tanımlanan bir cihaza gönderdiği anlaşılıyor.
Video, fotoğrafların birkaç saniye içinde gönderildiğini ortaya çıkarıyor. Ardından Singapur Havayolları pilotu belirsiz bir ses tonuyla *AirDrop için teşekkür ediyor.

Gerçek olabilir mi?

Video postası şu ana kadar 9 saatte Facebook’ta 6.500 kez paylaşıldı. YouTube’da 3.700 kez görüntülendi. Twitter’da, 1.350 defa retweetlendi. Bununla birlikte, birçok izleyici kuşkucu ve videonun sahte olabileceğini düşünüyor.

*AirDrop, Yakınınızdaki diğer Apple cihazlarla fotoğraf, video, web sayfası, konum ve bunun gibi daha birçok içeriği kablosuz olarak paylaşmanızı sağlayan bir özelliktir. AirDrop özelliğini kullanmak için içerik paylaşacak cihazların iOS 7 ya da daha yüksek bir sürüme sahip olması gerekir.

 

 

 

 


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.