Havada Gerçekleşen Doğum: Pilot, Uçuş Sırasında Bir Bebeğin Dünyaya Gelmesine Yardımcı Oldu

Havada Gerçekleşen Doğum: Pilot, Uçuş Sırasında Bir Bebeğin Dünyaya Gelmesine Yardımcı Oldu

Pilot Jakarin Sararnrakskul, olağanüstü bir olaya tanıklık etti ve uçuş sırasında bir bebeğin doğumuna yardım etti. Sararnrakskul, VietJet Havayolları’na ait bir uçağı Taipei, Tayvan’dan Bangkok, Tayland’a uçuruyordu. Ancak uçuş sırasında beklenmedik bir acil durum meydana geldi.

Kabin ekibi, uçakta bir kadının doğum yapmakta olduğunu bildirdi ve pilot Sararnrakskul hemen kokpitten ayrılarak olay yerine gitti. Uçuş sırasında bebeğin doğumu için gerekli adımları atan pilot, uçağı kabin ekibinin yönetimine bıraktı ve hamile kadının yanına koştu. Sararnrakskul’un yardımıyla, uçak binlerce metre havadayken bir bebek dünyaya geldi.

Sararnrakskul, 18 yıllık pilotluk kariyerinde ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirtti. Uçak, Bangkok’a indiğinde sağlık görevlileri ve yardımcı ekipler bekliyordu. Hem anne hem de bebeğin sağlık durumu iyi olduğu doğrulandı.

Pilot Sararnrakskul, bu olaydan dolayı gurur duyduğunu ifade etti ve dünyaya bir bebeğin gelmesine yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşadı. Yeni doğan erkek bebeğe, doğumu hakkında hikayesini anlatabileceği “Gökyüzü” ismi verildi. Sararnrakskul, mürettebatın bebeğe bu ismi vermelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir