Havacılıkta Yeşil Dönüşüm: Pegasus, “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi” alan ilk havayolu oldu

Havacılıkta Yeşil Dönüşüm: Pegasus, “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi” alan ilk havayolu oldu

Pegasus Hava Yolları, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından geliştirilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni en yüksek seviye olan altın seviyede almaya hak kazandı. Havacılık sektöründe bu belgeyi alan ilk şirket olan Pegasus, sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini doğrulayarak sektörde öncü bir konum elde etti.

Denetim sürecini başarıyla tamamlayan Pegasus, çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, iletişim ve katılım, müşteri geri bildirim yönetimi, tedarik zinciri ve ortam koşulları başlıkları altında belge almaya hak kazandı. 7.500’den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren Pegasus, bu belgeyi alan ilk havayolu oldu.

Green Check Belgesi, şirketlere çevresel etki yönetimi konusunda şeffaf bir denetim süreci sunarak sürdürülebilir rekabet avantajı sağlıyor ve müşteri memnuniyeti ile kurumsal itibarlarını artırıyor.

Bu belgenin avantajları arasında değerlerle uyum, yeni müşteri kazanma ve yeni ürün/hizmetler sunma bulunuyor. Denetimleri gerçekleştiren Bureau Veritas, dünya genelinde laboratuvar testlerinden gözetim ve sertifikasyon hizmetlerine kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PEGASUS AIRLINES

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir