Havacılıkta bir dünya rekoru!

Havacılıkta bir dünya rekoru!

Hindistan’ın Mumbai kentindeki uluslararası havalimanı, 24 saatte 969 uçuşla dünya rekoru kırdı.

Hindistan’da Mumbari Uluslararası Havalimanı, cuma günü gerçekleşen 969 uçuşla, bir günde en fazla uçuşa ev sahipliği yaparak dünya rekoru kırdı.

Bloomberg’in haberine göre, havalimanındaki charter ve özel uçuşlarda iniş ve kalkış sayısı, bugüne kadar tek uçak pisti bulunan bir havalimanında gerçekleşen en yüksek seviyeye ulaştı.

Mumbari Uluslararası Havalimanı’nda iki uçak pisti bulunmasına rağmen, hava trafiğindeki düzenlemeler nedeniyle iki pist aynı anda kullanılamıyor.

Dünyanın en büyük üçüncü havacılık pazarı

Hindistan, Çin ve ABD’den sonra dünyanın en büyük havacılık pazarına sahip. Ülkede uçuş fiyatlarındaki düşüşün ve kampanyalı uçuşların havayoluyla seyahate ilgiyi artırdığı belirtiliyor.

Hindistan havayolu şirketleriyle ülke içinde seyahat edenlerin sayısı geçen yıl 100 milyonu bulmuştu. 1,3 milyar nüfusa sahip ülkede halkın yüzde 97’sinin hayatında hiç uçağa binmediği, bu durumun ülkedeki havayolu pazarı açısından büyük bir potansiyele işaret ettiği kaydediliyor. (Dünya)


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
?

Atatürk havalimanı günlük kalkış sayıları çok defa 1000 in üzerine çıkmıştı daha önce. Su halde ya bu haber hatalı, ya da bizim eski haberler.