Havacılık sektörüne girmek isteyen gençlere tavsiyeler

Havacılık sektörüne girmek isteyen gençlere tavsiyeler

Havacılık endüstrisi, çalışmak için çeşitli, zorlu ve heyecan verici bir sektördür. Aynı zamanda çok rekabetçi olduğundan, sizin için doğru olan işi yaptığınızdan emin olmak için mevcut seçenekleri bildiğinizden emin olmanız önemlidir.

Öncelikle, iş başvurusunda bulunurken göz önünde bulundurmanız gereken bazı konular var:

Yabancı Dil: İngilizce havacılık dili olduğundan ileri seviye de İngilizce bilmeniz sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacaktır .

Yerleşim yeri : İşe girdiğinizde yaşayacağınız yerdeki şartları iyi bilmek gerekir. Her ülkenin ve şehrin yaşam standartlarının farklı olduğunu unutmayın.

Maaş: Kazanacağınız maaş, kimin için veya hangi firma için çalıştığınıza, çalıştığınız bölgeye ve özellikle nerede yaşadığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bu nedenle, geçiminiz için ne kadar para harcayabileceğinizin farkında olmanız gerekir. Bu yüzden başvuracağınız yere önceden gidip fikir edinmeniz önemlidir.

Eğitim: Havacılık endüstrisinde çalışanların bir çoğu yetenekli profesyonellerdir, ancak daha fazla eğitim, öğretim ve tecrübe gerektirebilirler. İstediğiniz kariyere devam etmek için hangi niteliklere ihtiyacınız olacağını bildiğinizden emin olun.

Pilotlar ve kabin ekibinin yanı sıra, diğer havacılık kariyerleri arasında mühendisler, hava trafik kontrolörleri,dispeç,uçak teknisyenleri ve yardımcı teknik ekip bulunmaktadır. Her birinin, kendine özgü eğitim süreleri, yıllık sınavları ve kariyerde yükselme durumları mevcuttur. Örneğin pilot olmak isteyen birinin minimum eğitim süresi 18 ay, kabin memurunun ise eğitim süresi minimum 45 gündür.

Havacılık endüstrisi için açık ilanlara şirketlerin kendi sitelerinden ya da çeşitli kariyer sitelerinden ulaşım mümkün.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ekmel

matematik(geometri)-coğrafya-merak-araştırma vs.