Havacılık eğitiminde çıta yükseliyor, eleman açığı var

Havacılık eğitiminde çıta yükseliyor, eleman açığı var

HAVAJET Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde yeni yatırım ve uygulamalarla hizmet çıtasını yükselteceklerini söyledi.

2014 yılında eğitim hayatına başlayan Havajet’in yeni eğitim yılı için hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getiren Çelebi, öğrencilerin kuramsal bilgilerini pratikle pekiştirecekleri uygulama atölyelerinin devreye gireceğini kaydetti. Sektörün önde gelen uçak üreticilerinden Airbus ile imzaladıkları protokolle, dünyada lise düzeyinde ilk kez öğrencilerine yaz stajı imkanı sunduklarını belirten Mehmet Çelebi, “Fransa’nın Toulouse kentinde bulunan Airbus ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle, öğrencilerimiz yaz stajı yapacaklar. İlk öğrenci kafilemizi de bu yaz Fransa’ya göndereceğiz” dedi.

 

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ELEMAN AÇIĞI VAR
Havacılık sektöründe kalifiye eleman açığı yaşandığını ve geleceğin sektörünün havacılık olduğuna dikkat çeken Çelebi, sürekli gelişen havayolu sektöründe istihdam anlamındaki açığın da büyüdüğünü vurguladı. Türkiye’de havacılık sektöründe önemli gelişmeler yaşanacağının altını çizen Çelebi, geleceğin havacılarına sektörü şimdiden öğretmeye başladıklarını belirterek, “Bizler eğitime önem vermekle birlikte eğitimi iş hayatı ile destekleyen çözümlerle öğrencilerimizi geleceğimize hazırlıyoruz” diye konuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
VİCDANIN YOKSA YAZMA ZATEN
4 yıl önce

Şu tüm sektöre sorun çelebiyi sonra anlatın bırakın bu işleri insanları ne şartlar altında ne para altında çalıştırdığınızı geçin bu reklam ayaklarını , haklarını verin hambal(hamal demiyorum HAM-BAL) gibi kullandığınız insanların, yöneticiler yiyin oturduğunuz yerden , gören de siz ve sizin gibi havacılık kökenli şirketleri bir şey sanır hey Allahım yaaaaa 🙂

ALIMLAR?
4 yıl önce

Bugün açıldı alım daha. Ne lise ne MYO havacılıkla ilgili sadece 4 yıllık mezunları alıyor artık THY milleti kandırmayın. SEFA ABİ BİZ NASIL GİRECEĞİZ İŞE Bİ YOL GÖSTER. UÇAK TEKNOLOJİSİ DEDİLER GİRDİK OKUDUK ŞİMDİ ALIM YAPMIYORLAR. NE YAPALIM Bİ YOL GÖSTER LÜTFEN