Havaalanlarında Gecikmeler yaşanıyor

Havaalanlarında Gecikmeler yaşanıyor

Havaalanlarında Gecikmeler yaşanıyor

Bu hafta sonu dünya çapındaki *IT arızası British Airways check-ln kontuarlarında gecikmelere neden oldu. Gatwick ve Heathrow şu anda sabit durumda ama rötarlar devam ediyor. Sistem geri gelmiş olsa da birikim nedeni ile kargaşa henüz bitmedi. Her 2 havalimanında kaos yaşanıyor. Sinirlenen yolculardan özür dilendi. Sabah 6.30’da başlayan problemim neden kaynaklandığı bilinmiyor.

British Airways sözcüsü; check-in kontuarlarını ve kapı sistemlerini etkileyen sorunun düzeltilmesi için sistem arızası üzerinde çalışılmakta olduğunu bildirerek, seyahat planları yapan yolculardan özür dilediklerini ve ekiplerin mümkün olan en kısa zamanda teknik sorunu çözeceklerini bildirdi.

* IT (Information Technology) Enformasyon Teknolojileri: Büyüyen bilişim teknolojileri ile bilişim alanındaki bütün ihtiyaçlara çözüm üreten, kayıt, depolama, sorgulama, düzenleme ve özetleme süreçlerinden geçerek toplanan verileri işleyerek enformasyona dönüştürmeyi sağlayan ve bu bağlamda problemleri çözmeyi ve karar vermeyi sağlayan bir programdır.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments