Havaalanlarına Sigara İçme Odaları Yeniden Açıldı

Havaalanlarına Sigara İçme Odaları Yeniden Açıldı

Rusya’da havaalanlarına sigara içme odalarının yeniden açılması kararıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Bu sefer de havaalanlarında sigara odalarına girişin paralı olması teklif edildi. Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Sağlık Koruma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı Fedot Tumusov, havalimanlarındaki sigara içme odalarının ücretli olmasını öngören bir yasa tasarısı hazırladıklarını açıkladı.
İzvestiya gazetesine demeç veren Tumusov, “Bu odaları kullanan sigara tiryakilerinin para ödemesi gerektiğini düşünüyoruz. Şahsi fikrim bu kişilerden 50 ile 100 ruble arasında bir para alınabilir” şeklinde konuştu.
Tumusov ayrıca sigara içme odalarının teknik açıdan yeniden düzenlenmesi ve daha iyi havalandırılması gerektiğini söyledi. Milletvekiline göre, bu odaların çevresinde ciddi derecede sigara dumanına rastlanıyor.
Rusya Devlet Duması, Temmuz ayında kabul edilen bir düzenlemeyle havalimanlarında sigara içme odalarının açılmasına yeniden izin vermişti. (TÜRKRUS)
Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Hörgüç
1 yıl önce

Sigara reklamları bir yandan yasaklanırken burada Camel smoking lounge yazılarak subliminal mesaj verilmiş durumda. O zaman parayı da Camel ödemeli, yolcular değil…

A.Erdem
1 yıl önce

Fosur fosur içeriz artık :)) F.U.