HAVAALANLARI ÇOK ESKİ, DEĞİŞTİRECEĞİZ

HAVAALANLARI ÇOK ESKİ, DEĞİŞTİRECEĞİZ

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump ülkenin önde gelen hava yolu şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Toplantıya Delta, United, Southwest ve American Airlines’tan temsilciler katıldı.

Trump, burada yaptığı konuşmada, iş dünyasının ihtiyacı olan vergi reformu hazırlığında olduklarını ve ayrıca sivil havacılık şirketleri için de yeni düzenlemeler ve altyapı yatırımları yapacaklarını söyledi. Hazırladıkları vergi düzenlemelerinde sona yaklaştıklarını ve çok önemli değişiklikleri önümüzdeki iki ya da üç hafta içinde açıklayacaklarını belirtti.

ABD başkanı, Federal Havacılık İdaresi’nin bir pilot tarafından yönetilmesinin uygun olacağını da vurguladı.

Donald Trump, hava yolu şirketlerine hava taşımacılığı sektörünün 10 milyon kişi istihdam ederek 1 trilyon dolarlık ekonomik faaliyet yarattığını ve bunu kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Trump konuşmasında, “Orta Doğu’da 2 ay öncesinden başlayarak 6 trilyon dolar harcadık. Hiçbir şey elde edemedik. Asla çok küçük bir petrol kuyusu bile. Eski moda uçak sistemimiz, modası geçmiş hava alanlarımız var. Trenlerimiz de öyle. Karayollarımız çok kötü. Bunların hepsini değiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Donald Trump seçim kampanyası sırasında da sık sık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki havaalanlarının eski ve üçüncü dünya ülkelerindekiler gibi göründüğünü söylemişti.

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Oy~ 1 yıl önce

Trump, bir başkan olarak kudretin tadını aldı ve sonu gelmez istekler, emirler sıralandı hatta sıralanmaya devam ediyor. Sanırım Amerikan kamuoyu Nisan ayı ortalarında referanduma gidip Cumhuriyet modeline geçmeyi oylayacaktır.