Havaalanı giderse kent rahatlar

Havaalanı giderse kent rahatlar

Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi arasında imzalanan protokol ile birlikte Kepez’e iki ÇABİS İstasyonu müjdesi verildi. Protokol sırasında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın gündeminde havaalanı vardı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan arasında, Kepez’de yapılacak olan iki adet ÇABİS İstasyonu’nun protokolü dün imzalandı. Protokolün imzalandığı sırada gerçekleşen konuşmalarda ise Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; “Havaalanı kentin gelişimine engel” çıkışı yaptı.

“HAVAALANI YERİNE KAMU KAMPÜSÜ”

Mutan; “Bu ilde özellikle motorlu araç sayısı çok fazla. Motorlu araç sayısının getirimi ile birlikte kentte otopark sorunu oluyor. Zaten her zaman söylediğim bir şey var. Havaalanını buradan kaldıralım, oraya kamu kampüsü yapalım hem eski kent rahatlasın hem de kamu ile alakalı işleri olan vatandaşların toplandığı bir alanda ve orada bir dikey yapılaşmaya gidersek kent de rahatlamış olur. Bunu çok söylüyoruz ama maalesef öyle olmuyor. AKP’li bir vekil, ‘bu hava alanı buradan kalkmalı’ demişti. O vekil bu konuyu söylerken hava alanının 2’nci terminali yapılıyordu.  O vekil gitti. Bu sefer 3’üncü bir havaalanı terminali yapıldı. Yani ortada garip bir ironi oluştu. Aslında havaalanı komple giderse kent de rahatlar, otopark sorunu da kalmaz. Havaalanı zaten kentin gelişimi açısından bir engel.” ifadelerini kullandı.

“AKIL BİR CESARET VE EYLEM YOK”

Daha önce konuşmasını bitiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Mutan’ın sözlerine ek olarak; “Bir ilave bilgi sunayım. Havaalanı son tahlilde genişletilme, uzatılma ve bitme aşamasında, ismini vermeyeyim, bir siyasi ilgili ‘15 sene sonra bu havaalanı Özbek Ovası’na gider.’ diye bir beyanatta bulundu. Ben de; niye 15 seneyi bekliyoruz? Niye masraf ettik, 1,5 senede burayı yapardık demiştim. Onu da hatırlatmış olayım. Herkesin aklı bir ama cesaret ve eylemle işlem yapılamıyor.” dedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.