Hava-Sen’in Günahını Alıyorlar

Hava-Sen’in Günahını Alıyorlar

Airlinehaber’in Özel haber olarak yazdığı ve başka haber portallarında yayınlanmaması gereken “THY Uçuş Ekiplerine Şok” başlıklı haberimiz,bir haber sitesi tarafından Özel olmaktan çıkartılıp maalesef Genel’e dönüştürülmüştür.

Airlinehaber’in bu haberle ilişkili olarak Hava-Sen yönetiminden bilgi almamıştır. Bu bilgi, Airlinehaber’e mail aracılığı ile bir çalışan tarafından yollanmış ve değerlendirilmiştir.

Bildiğiniz üzere SHGM tarafından 24.12.2016 tarihli “Uygun konaklama Tesisi” başlıklı Genelge’de yazıldığı üzere,ekiplerin yatı görevlerinde azami iki yataklı odalarda kalınabileceği kuralına göre, bir çok özel havayolu iki kişi uygulamasını yapabilmektedir. Kısaca,24.12.2016 tarihli SHGM mevzuatı bu konuda açıktır.

Bu genelge den sonra THY’nin yönetmeliğinde yazan bir bölümde,ekiplerin gerektiğinde iki kişilik odalarda birlikte kalacağı cümlesinden etkilenerek, ikişer kişilik odalarda yatmanın önü açıldı ifadesi bizim değerlendirmemiz  olup,önü açılma ifadesi bazı okuduğunu anlamayanlar tarafından,uygulama, başlamış veya başlayacak gibi ifade edilmiştir. Yazılanı okuyup anlamamak veya kasıtlı anlamamaya çalışmanın yanı sıra,bu haberi sanki Hava-Sen den gelen bilgi doğrultusunda yapıldığı ise koskoca bir yalan olmuştur.

THY’nin bu konu ile ilgili verdiği bilgilendirmede Hava Sen ismi geçmemekte olup yine bazı okuduğunu anlamayanlar için “THY’den Hava-Sen’e” yalanlama olarak tekrar yanlış ve kasıtlı bir ifade kullanılıp okurların ilgisini çekmeye çalışılmıştır.

THY’nin, “Değerli Personelimiz” başlıklı duyurusu, genele hitap eden ve yatı uygulamasında tek kişilik odalarda kalınmaya devam edileceğini ifade etmekte olup, ne Hava Sen ve nede Airlinehaber’e yönelik değildir.

Hal böyleyken ve haberi biz yapmışken,bu haberle ilgili Hava-Sen’in suçlanmasının, kasıtlı bir yıpratma harekatı olduğu net olarak görülmektedir.

Haberin kaynağı belli iken Hava-Sen sizlerce hangi maksatla kullanılmaya çalışılmaktadır?

Hava-Sen in muhatabı Hava-İş iken neden bazıları Hava-İş’in sözcülüğüne soyunmuştur?

NOT/ Bu yazı,Airlinehaber’in yaptığı bir haberin bir başka kurumla ilişkilendirilmesinin,yalanlanması amacı taşımaktadır.

 

 

 

 

Geri

22
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İLKE

Sefa Bey sizi İlkeli yayıncılığınızı yürekten kutluyorum. Bazı haber portallarındaki yazar ve bu portalların genel yayın yönetmenleri dilerim sizin yayın anlayışınızı örnek alırda doğru yolu bulurlar…

csa

Airporthaber’i bilgisayarımdan, tabletimden ve telefonumdan sildim. yanlı yayın yapmanın kendilerine nasıl zarar vereceğinin farkına varırlar inşallah.

ALO

Hava-Sen e Diğer haber sitesi diye yazdığınız Cincon Ali ve ekibinin attığı iftira ve ahlak dışı tutumlarının tek anlamı var. O da alınan ve hukuksuz olan paraların kökünün kesilme riski. Böyle ahlaksız insanların bu kadar ahlaktan bahsetmesi de beni benden aldı. Telegramdan Hava-Sen konuşma gruplarına girip girip çıkıyor, sonra insanlara laf atıp kendine küfür ettirince de haber yapıyorsun. Ali efendi asıl senin sonun yakın. YARGIYA HESAP VERECEKSİN. Sizi de ayrıca tebrik ediyorum.

Yalan iş sendikası

Yalan dolan iftira bir sektör, meslek grubu olsaydı Hava İş ancak o zaman bir işe yarardı. Korkudan ne söyleyeceklerini şaşırdı bunlar. Bu arada Hava İş üyesi tır şöförü arkadaşlarıma saygılar sevgiler :))

Zaytung

Sefa Bey sizi kutluyorum. Diğer haber kanalının böyle bir cesaret göstermesi dusunulemez bile. Zaten Zaytung Haberin Havacılık dalını almışlar

Hakkaniyet

İlkeli, tarafsız, şerefli ve onurlu yayıncılık anlayışınız için teşekkürler, darısı olmayanların başına…

gezegen

sefa başkanım 2006 da zorunlu emekli edilenler pass bileti hakkında bizlere bilgi verirsen çok sevinirim pass bileti hakkımızın oldugunu doyduk doğruluk derecesi nedir.şimdiden tşk ederim

Jim

Safa inan sana inanmıyoruz.

Havacı

Siz kimsiniz? Kamyon ?

kaptanV

Şu ülkede dürüst gazetecilik yapan, basın kartını taşımayı hakkeden basın emekçilerininde olduğunu görmek çok güzel.

Thy personeli

Helal olsun Sefa Bey !