HAVA-SEN Basın Bildirisi

HAVA-SEN Basın Bildirisi

Hava Sen AHL’deki açılan irtibat bürolarının kapatılması ve KRT televizyonunda yapılan söyleşideki konunun saptırılması ile ilgili basın bildirisi yayınladı.

İSTE O BASIN BİLDİRİSİ

16.03.2018 itibarıyla  TAV yetkilileri ile konuşup evrakları ve teminat mektubunu bir dosya içinde teslim ederek Sendikamızın AHL irtibat ofisininin teslim belgesini ve anahtarlarını aldık. İçinin tefriş edilmesine yönelik faaliyetlerimiz son hızla devam ederken 20.03.2018 tarihinde TAV AHL Genel Müdürü Kemal  Ünlü’ nün emriyle  güvenlikçiler odaya girerek arkadaşlarımızı zorla çıkardılar anahtarları aldılar ve kilidi değiştirdiler.21.03. 2018 tarihinde Kemal Ünlü beyle görüştük. Onun ifadesine göre kendisine baskı yaparak ofisi geri alması istenmiş. İsteyenler belli. Sendikal faaliyetlerimizden kim rahatsız oluyorsa onlar.

Saadet zincirlerine taş koyduklarımız. Kemal Bey hukuksal cezaya razı olduğunu kendisinin de kurban edildiğini ama başka çaresi olmadığını belirtti. Biz de bu konuda ceza ve tazminat davası dahil hukuksal süreci başlattık. Aklın ve hukuk’un galip geleceğine inanıyoruz.

KRT televizyonunda yapılan söyleşiden bazı kısımları basının diğer kanallarında parçalar halinde verildi önemli kısımları öne çıkarıldı. Bunlardan en çok ilgi çeken pilotların yorgunluğu ile ilgili kısımlardı. Ancak kümülatif yorgunluğu yaşayan özellikle uçucuların tamamıdır. Aslında Türk pilotları eğitim bilgi beceri ve uygulama olarak dünya standardının üzerinde olmakla birlikte haberde yeterince dinlenemediği vurgulanmaktadır.

Konunun yanlışlıkla veya kötü amaçlı kişiler tarafından başka mecralara çekilmemesini bekliyoruz. Bunun dışındaki yorumların Sivil Havacılığımıza zarar vereceğini düşünmekteyiz.

HAVA-SEN Sendikası olarak yola çıktığımız andan itibaren gördük ki kurulan saadet zincirinden nemalananlar büyük panik yaşamaktalar ve bizi engellemek adına ellerinden gelen her kötülüğü yapmaktalar. Bize inanan değerli üyelerimizin olağanüstü enerjisiyle tüm bu kötülükleri aşabilecek güçteyiz. Biz bölücü hain fetöcü dinsiz komünist veya ajan değiliz. Vatanını milletini şirketini seven, namus şeref ve haysiyeti ile çalışan insanlarız. Kapalı kapılar ardında bize bu sıfatları yakıştıranlar bilinsin ki kendilerini ifade etmişlerdir.
Çok yakında daha güzel, müjdeli haberlerle tekrar karşınızda olacağız.

Kaptan İskender Çarkcı
HAVA-SEN Genel Başkanı

Geri

17
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Vatandaş

Uçuş Emniyeti
22 Mart 2018, 12:37
THY yönetimi,Hava İş in çalışanlarcs desteklenmediğini,üzerlerindeki baskının etkidi kaybolduğu anda derhal ayrılarak kendilerine hitap eden,temsilde adslet diyen,eşit davrabsn Hava Sen e geçeceklerini ve vatanları kadar sevdikleri THY min gelişmesi için uçuş emniyetini en yukarıda tutacaklarını ve mutlu,aidiyat duygusu en iyi olarak görev yapacaklarını görmüyormu

TCK 118

TCK 118 e göre sendikal faaliyetlere bu şekilde müdahale anayasal suçtur,HAVA SEN i bilinçsizce,incelemeden,daha önceki usulsüzlüklerin devamını isteyenlerin söylemi ile engellemeye çalışan herkes,her birim,her makam suç işlemektedir.

Sendika

Sendikal faaliyet engellenemez. Engellenmesi TCK 118/2 gereği suçtur. HAVASEN ofisinin kapatılmasını isteyenler, kapatılmasına yardımcı olanlar, suç işlemişlerdir. Buradan Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını göreve çağırıyorum. Bu olayı araştırmaları gerekir, tav genel müdürü ve ona emir verenler araştırılmalı cezaları verilmelidir.

Asd

Is yavaslatalim

KABIN

Kaptanlar bu yola çıktı. Bu yol zorlu bir yol daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz. Tehdit edildik diyip sendika başkanlık secimine katılmadılar. Kapatanlar ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU YA BU EL EZİLECEK YA DA BU TAŞ YERİNDEN OYNAYACAK.

Anonim

Hava is sendikasini is te mi yo ruz.

Zeytin ezmesi

Kirayı mı ödeyemediniz sevgili kaptanlarım :))
Kapatırlar böyle ofisi 😉

Depature

Kominist veya dinsiz olmak utanılacak birşey mi?Dinci,yerli ve milli bu adamlarsa bu konuyu tekrar değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

Gururlu olun

GMY, Başpilot, Tip Md.’leri istifa.

Bela

Adamlar resmen bela oldu istemiyoruz kardesim istemiyoruz sizi defolun gidin artik ecel misiniz nesiniz be