HAVA-İŞ’ten Açıklama

HAVA-İŞ’ten Açıklama

HAVA-İŞ sendikasından yapılan açıklama;

Değerli üyelerimiz,

26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal’ın dile getirdiği iki konu girişimlerimiz sonucu üyelerimizin menfaati doğrultusunda yeniden düzenlenmiştir.

Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasından sonra taraflarca oluşturulan komisyonlardan bazıları, çalışmalarını tamamlamışlardır ve bu bağlamda; kabin ekiplerinin sinyoritesinden kaynaklanan sıkıntıları giderecek ve daha adil bir düzene kavuşturacak protokol ile Load Master olarak görev yapan üyelerimizin  Şubat ayından itibaren yaşamış oldukları ücret kayıplarının giderilmesine ilişkin bir diğer protokol taraflarca imzalanmıştır.

Üyelerimizin  menfaatleri doğrultusunda söz verdiğimiz diğer hususlarda görüşmelerimiz devam etmekte olup, gelişmelerle ilgili sizlere bilgilendirme sağlayacağımızı hatırlatmak isteriz.

Yapılan iyileştirmelerin üyelerimize hayırlı olmasını diler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tkthy

Ek protokolle zam alıyor hava iş bizim çelik çomak da skala kaldırtıyor ek protokolle.

FTL

siz yalakalığı bırakıp önce FTL le ilgili maddeleri halledin.sinyorite sizin işiniz değil ki.bi karışmaığınız o kalmıştı.

737

Asalaklar

Ayten Diyor ki

Koş Ayten, süper kazanımlar var, hemen hava iş e geçelim…

Stü

mail görünce bişey kazandılar sandım ben de. Heycan yaptrıyolar gewşekler

iyi okuyun

ayrıntı maddeleri iyi okursanız, uçuculuk statüleri ve ftl limitleri olmadığı için 80 saat üzeri bolca uçup, ek ücret alamayacaklarını, ftl limiti olmayacağı için sürekli uçabileceklerini, bir bölümünün ayrılarak şef yapılması düşünüldüğü ve bu sayede müktesep hakkının olamayacağı, uçuş parası diye birşey olmayacağı için tüm artan paraların kademe atlama dolayısıyla VERGİYE gireceği ve neredeyse yarar yerine zarar olup cebe girecek maaşın azaldığı görülecektir.Allah yardımcıları olsun.

211

211 kişi hakkında verilen sözlerinizi tutmanızı bekliyoruz