HAVA İŞ’TE SAHTE FATURA İDDİASI

HAVA İŞ’TE SAHTE FATURA İDDİASI

Hava-İş Sendikası’na ait banka hesabından bir firmaya ocak ayında 315 bin lira para aktarıldı. İddiaya göre o firmadan naylon fatura kestirildi

Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Genel Yönetimi’nin bir şirkete naylon fatura düzenlettirdiği ileri sürüldü. Bilindiği üzere gerçek bir mal alımı olmasına rağmen faturada malın içeriği veya miktarının gerçeğinden farklı gösterilmesine ya da gerçek bir işlem ve durum olmadığı halde gerçekmiş gibi fatura düzenlenmesine “naylon fatura” veya “sahte fatura” deniyor. Hapis cezasına varan bu sahteciliğin Hava-İş’te de yaşandığı öne sürüldü. İddia sahibi ise Hava-İş İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Sezgin Uzun.

315 BİN LİRA YATIRILDI

Konuyla ilgili Aydınlık’a konuşan Sezgin Uzun, sendikanın banka hesap dökümlerini incelediğinde Nezih Terlikçioğlu Mağazacılık adında bir firmaya 12 Ocak 2017 tarihinde 315 bin 360 lira ödeme yapıldığını gördüğünü, şüphelenerek bunun üzerine şirketi araştırmaya başladığını söyledi. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nden şirket hakkında bilgi edinmesinin ardından şirketin telefon numarasını Google arama motorundan bulduğunu belirten Uzun, firma sahibi ile yaptığı telefon görüşmesinin içeriğini şöyle aktardı:

‘O İŞLERİ KOVALAMIYORUM’

“Mağazayı aradım. Bir bayan çıktı. Nezih Terlikçioğlu Mağazacılık mı diye sordum ancak orasının muhasebe ofisi olduğunu söyledi. Mağaza sahibi Nezih Terlikçioğlu’nun müşterileri olduğunu belirterek telefon numarasını verdi. Nezih Beyi aradım, ‘Budak-İş Sendikası’ndan arıyorum. Hava-İş Sendikası sizden hizmet almış ve memnun kalmışlar. Bizde aynı hizmeti almak istiyoruz. Yardımcı olur musunuz’ diye zarf attım. Bana ‘Kardeş artık ben o işleri kovalamıyorum. Ortağım yapıyordu o işleri. Ayrıca kendisiyle görüşmüyorum bir daha beni aramayın’ dedi ve telefonu kapadı.”

Sezgin Uzun, yaşanan bu diyaloğun naylon fatura şüphesini güçlendirdiğini savundu. Aydınlık olarak bu iddiayı da sendika genel merkezine 11 Eylül tarihinde belgeçer (faks) çekerek sorduk ancak herhangi bir dönüş olmadı.(AYDINLIK)

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sv

Siz daha koşun peşlerinden adam sandiklarinz işleri bitince sizi nekadar taniycaklar işci ve üye diye

KABIN

Her yerlerinden yolsuzluk haksızlık usulsüzlük akiyor

Sabırlı Kpt

büyük ihtimal fazlası vardır. neyse genel kurul yapılıp bittikten sonra akemal açıklar(!) neyin ne olduğunu :)))

DY

Yaw he he.

Cinsin ne?

Ulan Deve Yusuf (DY) veya Dürzü Yakup (DY) artık ne haltsan, şu haberleri okuyup da hala sendika lehine yorumlar atıyorsan ya helal olsun sana? Sen nasıl bir cins ahmaksın?

Kaptan

Hakkımı helal etmiyorum mevcut yönetime, haram olsun aldıkarı aidatlarımız…birde inançlı ekipten bunlar yazıklar olsun size