featured

Hava İş pazar mesaisi davası hakkında açıklama yaptı

 

Hava İş pazar mesaisi davası hakkında açıklama yaptı. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Değerli Üyelerimiz,

Pazar Mesailerimizin gaspına yönelik açtığımız dava hakkında kısa bir bilgilendirme yapmamız tarafımızca gerek görülmüştür. Sosyal medyada İşverenlik ile organik bağı devam ederken Sendikamız aleyhine kışkırtmaya çalışanlar ve bazı güdümlü gazeteciler tarafından gerçekle bağdaşmayan uydurma haberlerin sonunu getirmek gereği hasıl olmuştur.

İstanbul 16. İş Mahkemesinde derdest olan hak mücadelemiz her zorluğa rağmen hukuk çerçevesinde devam etmektedir. Yargılaması devam eden dosyamızda ani hakim değişikliklerindenbaskıdan dosyamıza bilirkişi raporu hazırlamamak için istifa eden bilirkişilerealeyhimize verilen ve hatalı olduğu kesinleşen usuli yanlışlıklara rağmen hukuk mücadelemiz daha da büyüyerek devam etmektedir.

Son tahlilde dosyamız yeni bilirkişi heyetine tebliğ edilmiş ve bilirkişi heyet raporu LEHİMİZE gelmiştir.

Mücadelemiz gasp edilen haklarımızı almak ve tüm baskılara rağmen hukuk içerisinde kalmaktır.

Bizler Türkiye Sivil Havacılık Sendikası olarak, Türk Hukukuna güveniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğuna inancımız doğrultusunda da Türk Yargısına güveniyoruz.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Tis te kazanılmış hakkı neden verdi.Bu zamana kadar hep vurdum duymaz davrandı sendika sendikalığıni yapmış olsaydı durum daha farklı olurdu.Ben hakkımı helal etmiyorum.

    Cevapla