HAVA İŞ VE HAVA SEN REKABETİ KIZIŞTI

HAVA İŞ VE HAVA SEN REKABETİ KIZIŞTI

KAMYONCULARIN OYLARI İLE BİZİM HER TÜRLÜ İSTEĞİMİZ VE DİLE GETİRDİĞİMİZ SORUNLAR GÖZARDI EDİLMİŞTİR”

Hava-Sen sendikasının başkan adayı Kaptan Pilot İskender Çarkçı, Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada mevcut sendikanın kamyoncuları üye yaparak temsil haklarının ellerinden alındığını kaydederek şunları söyledi,”Mevcut sendikada temsil  imkanı kalmaması ve sorunlarımızı dile getirme imkanı verilmemesi nedeniyle özellikle uçucu kesimdeki arkadaşlarımızın desteği ve isteği ile yeni bir sendika kuruldu. Bu hafta başından itibaren üye kaydına hazır hale geldi. Bugün bütün çalışanlara mail ve SMS attık. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren yoğun bir katılım bekliyoruz. Eski sendikada biz yüzde 75’i sağladığımız halde üye aidatlarının yüzde 90’ını ödediğimiz halde, temsilde ancak yüzde 25 ile temsil ediliyorduk. Bizim karşımıza gerçekte kamyoncu diye tabir ettiğimiz ki gerçekten kamyoncu emekçileri tenzih ederim. Biz genel bir tabir olarak kamyoncu diyoruz. Kamyoncuların oyları ile bizim her türlü isteğimiz ve dile getirdiğimiz sorunlar gözardı edilmiştir. Bize söz hakkı verilmemiştir. Bizim siyasi hiçbir amacımız yoktur. İdeolojik hiçbir amacımız yoktur. Hiçbir partinin şahsın ya da ideolojinin uzantısı değiliz.Tamamen ve sadece çalışanların sesiyiz. Onlar için varız. Paralı ve akçeli hiçbir işle işimiz yoktur” dedi

“ŞİRKETİMİZİN RAKİBİ, HASMI DEĞİL ONUN YARDIMCISI OLACAĞIZ”

Mevcut sendikanın daha önceki yıllarda üyelerden topladığı yardımlaşma aidatının 50 milyon lirasının kaybolduğunu ifade eden Çarkçı, “Bu sendika hala hazırda brüt maaşın yüzde 1.5’ini alıp aylık 3 milyon lira gibi bir gelir elde etmekte. Bu sendikayı ilgilendiren tek konu budur. Bizim parayla işimiz yok. Biz 2019’un yıl başına  kadar üyelerimizden aidat almayacağız. 2019 yıl başından sonra ise biz sadece yüzde 0.5 aidat alacağız. Yani şu anki sendikanın aldığı aidatın üçte biri.  Çünkü paraya işimiz yok. Bizim işimiz çalışanların haklarının ve menfaatlerinin korunması. Bir defa biz çalışanların sesiyiz. Hiçbir siyasi ideolojinin peşinde asla olmadık. Tek amacımız çalışanlarımızın haklarını savunmak. Bunun içinde şirketimizin yükselmesi. Şirketimiz yükseldikçe biz de onlarla beraber hak ettiğimiz değeri alacağız. Şirketimizin rakibi, hasmı değil onun yardımcısı olacağız. Tek hedefimiz mevcut sendikanın yapmış olduğu hukuk dışı, etik dışı değerlerle mücadele etmek. Önümüzde ki dört yıl içinde kendi hesaplarına göre 150 milyon lira civarında toplanacak para, daha önceki yıllarda toplanan 50 milyon nasıl kayboldu ise, burada da kaybolacak” diye konuştu.

“SEYYANEN ZAM TEKLİF EDECEĞİZ”

Uçucu kesimin mesai şartlarını düzeltmek ve az maaş alan çalışanlar için seyyanen zam isteyeceklerini söyleyen Çarkçı,

“Yine düşük ücret alan veya askeri ücretle alan veya düşük ücret alan üyelerimize zam yerine seyyanen zam yapılması. Düşük bir zam oranı pilotlarda yüksek bir zam oranına tekamül ediyor. Ama askeri ücretli veya düşük ücret alan bir arkadaşımıza bir şey ifade etmiyor. O nedenle bize yüksek zam yerine, düşük ücretli arkadaşlarımıza seyyanen zam teklifiyle gideceğiz. Dolayısı bu arkadaşlarımızın daha iyi bir refah düzeyine gelmesini sağlayacağız”şeklinde konuştu. (Haberler)

Geri

19
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Calm Nights

Sandviç verdiğin yolcu kadar sev yeter ekip arkadaşını…

Grev

ömrü boyunca istediğini elde eden insanların yediği önünde yemediği arkasında olan ve seçimi kaybeden bu grup ne oldu da şimdi ahlaklı bir şekilde seçimi kaybetmenin sonucunu sindiremiyor. Yarın birgün olan yine kabin ekiplerine olucak. Geçmişte olduğu gibi grevi sebebi ile işten çıkarılanlar bugünde sendika sebebi ile yakında tehdit edilmeye başlanır kaptanlar tarafından. Madem gerçekten şartlar kötü diyorsunuz çalışan olarak sesinizi duyurun greve çıkarız tarzında konuşup şirket ile anlaşmaya çalışın sizin bu sendika düşünceniz EGO tatmin etmeye çalışmaktan başka birşey değil gibi görüyor insanlar. Sonuçta her istediğinizi elde edebilme durumunuz oldu bunu elde edemeyince sindirmek yerine yokuşa sürüyorsunuz

kokpit

Kabin’deki arkadaşlara sesleniyorum, asıl yeni sendikaya kokpitle beraber gelmezseniz kokpit-kabin ayrilmis olacak ve kokpit-kabin uzerinde ayri ayri olan planlar rahatca uygulanabilecek. Bu yuzden ayrilmamak etle tirnak olmak gerekir. Yeni sendika herkes için iyi olacak.

SusuzHotcup

Algı operasyonu için bir kişi ki bu eminim mevcut sendikadan birisi, sürekli olumsuz yorumlar yazıyor. Hiçbir kabin memurunun “kabinli” diye bir rumuz kullanmayacağını biliyoruz fakat o yazan arkadaşın beyni nasıl fonksiyonelse bunu kendisi idrak edemiyor, sanırım düşünemiyor.

Kabinin sesi

Bir araya geImek başIangıçtır, bir arada durabiImek iIerIemedir, birIikte çaIışmak başarıdır. Henry Ford
Herbirimiz tek kanatlı melekleriz ucmak için sarılıp beraber kanat cırpmak varken nedir bu ayrımcılık umutsuzluk destek yerine köstek olma çabaları?herşey bir umtla başlar iylik çığ gibi büyür birlik en büyük güçtür.Hadi arkadaslar ya olursa???

Kabinci

Kabinnnn kanma sakin asla kokpite yuz ustu kalirsin…

Slides armed

Zamanında kabin ekiplerine küfür eden ve hala hakaret eden kaptanlar mı bizim haklarımızı koruyacakmış? 305 zamanı 2013 grev zamanı neredelermiş kardeşim ? O tren çoktan kalktı. Kabin ekibini emeklilik planlarınızın maşası olarak görmekten vazgeçin!

Anonim

Bıktık 305 305 baska bir cacık da sen öğren bayatladı

ilginç

Havasenin kurulması neden insanları rahatsız eder ki?
Henüz kuruluş aşamasında, bu korku ve ayruştırma çabası niye?
Memnun olan Havaişte kalsın, zorla ayrılın denmiyor ki!
Biz beğenmedik yapılanları, toplu sözleşmenin nasıl paramparça edildiğini, hakkımızın aranmadığını ayrıldık. Yeni kurulan sendika hakkımızı korur ümidindeyiz. Bu ayrıştırma, bölme çabalarını, aşağılamaları anlamış değilim. Bunların sebebi ya satılık olmaları ya da menfaat kayıplarıdır. O yüzden bu tür kışkırtmalara kulak vermeyin. Sağduyunuz ne diyorsa, aklınız hangisine yatıyorsa ona göre hareket edin

Pilot

Birşey olmaz diyenlerin kim oldukları malum, korkularından ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Sendikadan istifalar arttıkça ve yeni sendika güçlendikçe hangi deliğe kaçacaklarını çok merak ediyorum. Tuttukları koruma orduları ve sözde avukatlara verdikleri milyonlarca lira ile tarihin tozlu sayfalarındaki yerlerini alacaklar.

Anonim

Koko Murat olmax kurulamaz diyordu. Şimdide bu sendikafan birşey olmaz diyorlar. Görüşürüz kızum.