HAVA İŞ GENEL KURULUNDA SÜRPRİZ GELİŞME

HAVA İŞ GENEL KURULUNDA SÜRPRİZ GELİŞME

Tarafımıza son gelen duyumlara göre sendika aidatının %2 ye çıkartılmış olduğu belirtildi. Biraz önce yapılan bu zam delegelerin bir çoğu tarafından kınanmasına rağmen oy çokluğu ile geçti.

Wyndham Grand Otelde devam eden Hava İş Genel Kurulunda şok bir karar alındı.Genel Merkez yönetim Kurulunun tüzük değişikliği teklifi kamyoncu delegelerin desteği ile kabul edildi. Böylece THY çalışanlarının ücretlerinden % 1 olarak kesilen Hava İş üyelik aidatı % 100 artırılarak % 2 oranına çıkartıldı. Bu değişiklikten sonra önümüzdeki 4 yılda 72 milyon TL aidat toplamayı planlayan Hava İş yönetiminin elde edeceği aidat geliri 144 milyon liraya çıkacak.
Genel Kurulda Zeytin Dalı grubunun verdiği “aidatların % 1 oranından  % 0,5 oranına” yani yarıya düşürülmesine ilişkin tüzük değişikliği önerisi ise reddedildi.
SON GELİŞME: Genel kuruldaki bazı delegelerin tepkisinden sonra Hava İş yönetimi geri adım atarak aidatı %1,5 a düşmesi için tekrar oylama yapılmasını istemiş.  Tarafımıza haber ileten arkadaşlar aynı konuda iki oylama yapmanın yanlışlığını ifade etmekle birlikte bu delege yapısının %1,5 a hayır demeyeceğini söylüyorlar.
Bu arada delege olmayanlara kesinlikle söz hakkı verilmeyen genel kurulda,delege sıfatı taşımadan konuşma yapmak isteyen sendikanın eski temsilcisi Erkan Kayhan a konuşma hakkı tanınınca, Zeytin Dalı grubu komple salondan çıktı. 
Genel kurul sona erdi. Yarın kapalı oylama ile görev taksimi yapılacak
Geri
Etiketler:

25
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

havacı~ 11 ay önce

alacagınızı aldınız
kar ettık dıye bas as baırıyorsunuz
gerıye donuk emegımızın karsılıgını vermemek ıcın oyalıyorsunuz
boyle sendıkalarında boyle yonetımınde allah belasını versın
haram olsun

Deveye diken~ 11 ay önce

Thy personeline de ali kemal tatlibal yakisir. Size cok bile ali kemal tatlibal. Ulke neyse sirket de o ve ne vatandasin ne de personelin aglamaya hakki yok kardesim ! Ellerinizle basa getirip beslediniz. Beter olun !

Inanamiyorum~ 11 ay önce

Sirketin zor gununde calisana zam yok, ama bu zor günde maaşı gunden gunde eriyen çalışana degil de, sendikaya aidat zamı var.. ne kadar guzel ya?!?!?!

yorum silme~ 11 ay önce

sefa bey yayınlanan yorumlar siliniyor, siz de diğer siteye mi özeniyorsunuz. madem bir aidat haberi yaptınız neden yoruma izin vermiyorsunuz?

Sefa INAN~ 11 ay önce

MÜMKÜN DEĞİL…ATIN YORUMU BEKLİYORUM. TEK KONTROL BENDE

yorum silme~ 11 ay önce

kusura bakmayın benim yanlışım. ama şöyle bir şey var; anasayfadaki habere tıklayınca sadece 6 yorum gözüküyor. daha sonra sayfayı yenileyince gözüken yorum sayısı 24, bu durum yanılttı beni. bir hata olmalı. iyi çalışmalar.

Bela~ 11 ay önce

Allah bela… versin.

Seviye~ 11 ay önce

İskender kaptan hangi çizgideyse hala aynı. Kavga çıksın isteyenler hala trollük yapmaya devam ediyor. Başaramadınız sizin başkan çark etti. Yeni sendikanın ciddiyetini şimdi anladınız di mi? Bravo Airline haber bu süreçte tek takip ettiğim site oldunuz. Bundan sonra diğer yandaş mamacı medyaya prim yok.

tarakçıbaşı~ 11 ay önce

böyle saça böyle tarak

THY işcileri~ 11 ay önce

İyide kardeşim iskenden kaptan Tatlıbal ile birlikte eller havaya yapmış bu nasıl muhalefet.Adama hırsız diyorsunuz sonrada gidip eller havaya yapıyorsunuz var bu işte bir bit yeniği…

KaraKartal~ 11 ay önce

Bu kafayla daha çok bit ayıklarsın kardeşim.İskender beyi tanımadığın belli.Biraz bekle gör.Saygılarımla.Ama proveke için çalışıyorsan devam et.Ama bizim yolumuz belli sen boşa kürek çek dur.

Delege~ 11 ay önce

Adamlar boş beleş yazıyor. Sizde inanıp yarum yapıyosunuz

!!!~ 11 ay önce

Sürpriz geişme… aidatlar yüzde 5 olmuş. Nasılsa atmanın sınırı yok