HAVA İŞ DOSYASI -BÖLÜM 3-

HAVA İŞ DOSYASI -BÖLÜM 3-

TATLIBAL’IN MAAŞINI KİMSENİN BİLMEDİĞİ ADAMLARI 

Tatlıbal yönetime geldikten sonra ilk icraatı kendisine özel kalem müdürü atamak oldu. THY’de taşeron işçi olarak çalışan Salih Uğur Başkanın Özel Kalem Müdürü olarak göreve başladı. Ancak Uğur’un maaşı, Yönetim Kurulu’na getirilmedi. Uğur’un maaşını sadece Başkan ve Genel Mali Sekreter Celalettin Meriçli biliyordu. Bununla kalmadı, Tatlıbal “yakın arkadaşım” dediği bir kişiyi daha işe başlattı. İddialara göre Tatlıbal’ın arkadaşı, sendika koridorlarında, belinde tabanca ile dolaşıyor, adata bir koruma gibi hareket ediyordu Ne kadar maaş aldığı da Yönetim Kurulu’nda görüşülmemişti.

TOPÇU’DAN ÖDÜLLENDİRME Mİ ?

Bu arada, 2013 Aralık ayında yapılan Hava İş Genel Kurulu öncesi Tatlıbal’ın içinde olduğu Reform hareketini örgütlediği ve Genel Kurul sürecinde aktif rol oynadığı ileri sürülen THY İnsan Kaynaklarında Müdür olarak görev yapan Serdar Uygur da, Hamdi Topçu tarafından THY İnsan Kaynakları Başkanı olarak atanmıştı. Uygur, Başkan olduktan sonra da Sendikaya ilgisini sürdürmüş ve iddialara göre Hava İş Yönetim Kuruluna Amatör olarak seçilen 2 Yönetim Kurulu üyesinin THY’de Müdür yaptırılarak Sendikadan uzaklaştırılmasını organize etmişti. Hamdi Topçu’nun 2015 yılı Nisan ayında THY Yönetim Kurulu Başkanlığından alınmasından bir süre sonra ise, görevden uzaklaştırıldı. Uygur, THY’den ayrılınca, hemen sendikada işe başladı. Danışman kadrosu ile işe alınmıştı ama ne kadar maaş aldığını Başkan ve Celalettin Meriçli dışında bilen yoktu.

AYÇİN’E YOLSUZLUK  İMASI   

Tatlıba’ın göreve başladıktan sonra attığı ilk adım eski defterleri karıştırmak oldu. Seçimi kaybeden çeyrek asırlık Atılay Ayçin dönemi adeta hallaç pamuğu gibi atıldı. İncelemeleri bir Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi yapıyordu. İnceleme yönetimi tatmin etmemiş olacak ki, ikinci bir Yeminli Mali Müşavirlik şirketine daha araştırma yaptırıldı. Sonuçlar konusunda Şubat 2015’te ipuçları veren Tatlıbal “Yılda 280 bin liralık çiçek masrafı yapmışlar. Biz geldik geleli ne düğün, ne doğum, ne hastalık ne cenaze atlamaksızın herkese çelengini göndererek, biz 24 bin liraya erişebildik. Biz aslında eski yönetimlere karşı bugüne kadar hiç kötü konuşmadık. Yine konuşmayacağız. Biz geçmişi kapattık. Ayrıca 4 yıl içerisinde ödenen matbaa parası 2 milyon 995 bin 941 lira. Bizim dönemimizde yıllık matbaa gideri 85 bin 784 liraya düşürdük.” Diye demeç vermiş, yolsuzluk imasında bulunmuştu.

2 ŞİRKETE YAPTIRILAN DENETİM RAPORLARI BUHARLAŞTI !

Üstelik eski yönetim 2013 Aralık ayındaki Genel Kurul’da ibra edilmemişti. Sendikanın yönetimi inceleme yaptırmak ve konuyu yargıya taşımak zorundaydı.Aradan yaklaşık 3.5 yıl geçti. İki şirkete yaptırılan denetim raporları ile ilgili olarak bir türlü yargıya başvurulamadı. İddialara göre denetim raporları kaybolmuştu ! Sendikayı 3 milyon TL borç ile devraldıklarını söyleyen Tatlıbal’ın demecinde araya sıkıştırdığı “Biz geçmişi kapattık.” Sözüne uygun hareket ettiği iddialarını da beraberinde getirmişti. Şeffaflık sözü vererek göreve gelen Tatlıbal ve ekibinin geçen 3.5 yılda ne gibi harcamalar yaptığı ise bilinmiyor. Sendika sitesine girenlerin, Bilanço, Gelir-gider ve Kar-zarar tablolarına ulaşamaması kafalarda soru işareti oluşturmaya devam ediyor.

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (24)

 1. Hamdi Topçu'ya bir cisim yaklaşıyor   - Tarih: 9 Nisan 2017 - Saat 23:50   - Cevap Yazın

  Hamdi Topçu’nun olduğu yerde herşey olur.Fetö,soygun vb..Kısaca her türlü hainlik

  1

  0
 2. Haramzadeler   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:00   - Cevap Yazın

  Bu sahtekar herifler şimdi de sendika ya 4000 küsür liradan elamanlar işe almış gösterip parayı aralarında kırışıyorlar sgk dan dökümler alındı. Bunun da hesabını adalet karşısında vereceksiniz.

  4

  0
  • yolsuzluğun dik alası   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:22   - Cevap Yazın

   çüşşş…bu tam bir rezalet.

   3

   0
 3. Uzman   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:24   - Cevap Yazın

  sonunda filmin akçeli işler bölümü başladı

  4

  0
 4. Tatlıbal bey   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:25   - Cevap Yazın

  Yeminli Müşavirlik firmalarına kaç para verdiniz, açıklayın.

  4

  0
 5. Kısaca   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:26   - Cevap Yazın

  Hamdi varsa orada her numara vardır.

  2

  0
 6. KM2   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:27   - Cevap Yazın

  “Biz geçmiş defterini kapattık” demek, biz daha fazla yiyeceğiz, kimse de bizi sorgulamasın mı demek acaba?

  5

  0
 7. Raporumu kaybettim.Hükümsüzdür.   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:30   - Cevap Yazın

  Yahu kardeşim, hazırlattığınız denetleme raporlarını kaybettiyseniz, o şirketleri arar, birer kopyasını istersiniz olur biter.

  4

  0
 8. Şeyhülislam   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:34   - Cevap Yazın

  Sendikacı kardeşlerim, iddialar doğruysa:1-Haram yiyorsunuz. 2-Suç işliyorsunuz. Yani hem dünyanızı hem de ahiretinizi berbat ediyorsunuz. Gelin önce tövbe istiğfar edin.Sonra da hesap verin.

  5

  0
 9. FIRINCI   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:36   - Cevap Yazın

  Bu Hamdi’den hesap sorulacağı gün bir milat olacaktır. Bakın neler çıkacak neler?

  3

  0
 10. hem parayla hem sırayla   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 00:38   - Cevap Yazın

  Siz denetlenince bakalım ne numaralarınız ortaya çıkacak.Bu seçimde çekin gidin de kepazelik ortaya çıksın.

  4

  0
 11. Hamdi Topçu   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 07:39   - Cevap Yazın

  Hiç şüpheniz olmasın ki Hamdi Topçu ve üst düzey bazı yöneticiler hesap verecek.Savcılıkta Fetö iltisaklarıyla ilgili dosyaları var.Thy yi sistematik bir şekilde Fetö üssü yapmalarının hesabını verecekler.

  2

  0
 12. Tatlıb.   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 08:27   - Cevap Yazın

  Ne gevşek ve çspsız bir mahlıksun sen.

  3

  0
 13. Sefa Bey   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 08:30   - Cevap Yazın

  Bu süreçte Bahadır Altan seçimden sizce niye çekildı?

  1

  0
  • Gökkuşağı   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 09:10   - Cevap Yazın

   Bahadır Altan o dönemde Airkule sitesinde köşe yazarlığı ve Pegasus’ta pilotluk yapıyordu. Yani THY ile hiçbir organik bağı yoktu. Neden çekildiği ayrı bir soru ama asıl soru neden Uçuş İşletme’nin 97 delegesini, insanlara güven ve umut verdikten sonra kazanıp genel kurula bir gece kala çekilme kararı aldığıdır. Emek Meclisi de tehdit edilmişti defalarca. Başkanlar ve müdürler aracılığıyla Hamdi Topçu herkesi tehdit ve baskı ile durdurmaya çalışıyordu zaten baştan beri. Yani böyle bir riski bilerek Uçuş İşletme’yi kazanmıştı. Asker kökenli Bahadır Altan ve Ayhan Günal’ın bu riski öngörmeme şansları yoktu. Neden son gece boyun eğip çekildiler? Ve çekilseler bile genel kurula gelip iki çift laf edemeyecek kadar neden sindiler?

   2

   0
   • Ayhan Gunal   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 15:00   - Cevap Yazın

    Bu pilot milletini anlamış değilim; kendisini sendika seçimlerini satan adamı tuttular Pilotlar Derneği Başkancığı yaptılar Günal da burda gece gündüz çalışıp otopark bekçiliği yapıp 5 yıldız otellerde sözde pilot sorunlarını dinledi, icreat sıfır.

    3

    0
 14. Sayın İnan   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 08:31   - Cevap Yazın

  Bu süreçte Bahadır Altan seçimden sizce niye çekildı?

  0

  0
 15. Çalışan   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 08:40   - Cevap Yazın

  Yazı dizisinin ilk 3 bölümünde yazılanlar sendikayla ilgili midemizi bulandırmaya yetti de arttı bile. Ayçin sosyalist ayağına sürekli iktidara küfrederek sendikacılık yapıyor, altyapısı güçlü olmayan eylem/grevlere kalkışıyor ve götürüyordu arpayı, Tatlıbal da ağa babaları gibi dindarlık kisvesi altında, işveren yandaşlığı yaparak götürüyor! İkisi de bizim aleyhimize, bizim paramızla bize ağalık yapıyorlar. Tatlıbal, gayri etik ve hukuksuz işler yapan yönetimiyle beraber çeksin gitsin. Biraz onuru varsa bu sene aday bile olmasın diyeceğim ama para ve makam tatlı gelmiştir.

  5

  0
  • Al birini   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 15:02   - Cevap Yazın

   Vur ötekine,onur şahsiyet bunlarda ne gezer,tek bildikleri üyesini satmak.

   3

   0
 16. yasin abdülkerim   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 18:41   - Cevap Yazın

  Demek ki Serdar Uygur seçimi kazandı, memleketi dhkpc, gezi parkı sponsoru ayçin ve ekibinden kurtardı. Helal olsun adama..

  0

  6
  • Kırk katır-kırk satır   - Tarih: 11 Nisan 2017 - Saat 01:05   - Cevap Yazın

   Yağmurdan kaçarken doluya tutmak zorunda mıydık?

   3

   0
  • Sahte Rumuzluya   - Tarih: 12 Nisan 2017 - Saat 09:13   - Cevap Yazın

   Bir sen akıllısın ya, o küçük aklınca “Yasin Abdülkerim” yazıp rumuzuna hedef saptıracaksın, sarı sendika trolü seni!
   Serdar Uygur neden atıldı THY’den? Fetoculuktan! Kim hemen sahiplenip bilmediğimiz bir maaşa sendikaya danışman yaptı? Ali Kemal Tatlıbal! Bir sendika başkanının, 2013’teki sendika seçimleri sürecinde, Hamdi Topçu’nun talimatıyla kendisine akıl hocalığı yapan ve sonra Fetoculuktan işten atılan bir adamı bu kadar sahiplenmesi ne demek?

   3

   0
 17. DESTEK FETO   - Tarih: 10 Nisan 2017 - Saat 20:13   - Cevap Yazın

  HAMDİ TOPCU VE FETO SENDİKASI DAHASI VARMI SOYGUNCULAR

  3

  0
 18. pala'ya sorular   - Tarih: 21 Nisan 2017 - Saat 11:30   - Cevap Yazın

  aşırı harcamalar yaptı,sendikanın bilmem ne kadar parası buhar olmuş diye ayçin’e dava açacaktın açtın mı? açmadıysan neden? iki tane kuruma sendika hesaplarını incelettin sonuç ne çıktı? neden geçmişe sünger çektim dedin? seçimi kaybedersem sonra bazı şeyler açığa çıkar diye mi korktun? passat’a biniyor diye ayçin’e kızıyordun sen neye biniyorsun? onun hiç değilse koruması yoktu senin niye var? kimden korkuyorsun? sen ve sendika yöneticilerinin,çalışanlarının maaşları nedir? seçimde maaşları açıklayacağım diyordun hani nerede? sendika gelir,giderini açıklamıyor diye ayçin’i eleştiriyordun peki sen neden açıklamıyorsun? işçiler aleyhine mahkemede şahit olan birinin sendika başkanı olması ve işverenin tepesindeki adamın sendika başkanının nikah şahidi olmasının dünyada bir örneği var mıdır? eşin doğum iznindeyken nasıl müfettiş oldu?
  thy’ye nasıl girdin önce şef sonra birdenbire sendika başkanı oldun? işvereni abant’a çağırmanın manası neydi? feto nedeniyle thy’den atılanları sendikaya doldurmanın sebebi ne yoksa sen de mi fetocusun? bunlara verecek cevabın var mı? bunlar etik mi doğru mu? allah,din,imandan bahseden adam kul hakkı yer mi? kul hakkı yiyenlerle samimi olur mu? bunların hesabını yüce allah’a nasıl vereceksin hiç düşündün mü?

  4

  0