HAVA İŞ ANADOLU(PENDİK) ŞUBEDEN GENEL MERKEZE HODRİ MEYDAN

HAVA İŞ ANADOLU(PENDİK) ŞUBEDEN GENEL MERKEZE HODRİ MEYDAN

HAVA-İŞ PENDİK ŞUBESİ TARAFINDAN 22.08.2017’ de ÜYELERE GÖNDERİLEN SMS;

Değerli üyelerimiz; Sendika Genel merkezi tarafından dün sizlere gönderilen bildirimde özetle, Şubemiz 3. Olağan genel kurulunun 01 Ekim 2017 tarihinde, Çoğunluk sağlanamazsa 8 Ekim 2017 Tarihinde yapılacağı belirtilmiş olup, Ankara ve İst. Anadolu yak. (Pendik) Şubesinin delege seçimleri 08-11 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacağı ifade edilmiştir.
Onurlu üyelerimiz; Bağlı bulunduğunuz İst. Anadolu Yak. (Pendik) şubemize Genel merkez tarafından gönderilen ve henüz bugün tebliğ ettiğimiz Seçim üye listesindeki yazıya göre,

Gen. Merkez tarafından alınan 16 Haziran 2017 tarih ve 302 karar sayı numaralı kararı ile, Şubemiz yetki ve sorumluk sahasının, Ana tüzüğümüz Ek-1 4. Maddesinin açıkça ihlali anlamına gelen “Marmara bölgesini kapsayacak şekilde genişletildiği” anlaşılmakla birlikte, Konu yargıya intikal ettirilmiştir.

Kaldı ki, yetki ve sorumluluk sahamızdaki şube kongre ve delege seçimleri takvimini belirleme yetkisi şubemiz tüzel kişiliğine aittir.

Henüz şubemiz tüzel kişiliği kongre ve delege seçim kararı almadığı halde, Genel merkez tarafından sizlere bildirilen tarihler ana tüzüğümüze aykırıdır ve hukuki meşrutiyeti yoktur.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, Resmi olarak henüz bugün tebellüğ ettiğimiz seçim üye listesine göre, Yargı süreciyle paralel olarak Şubemiz Yön. Kurulu en kısa sürede seçim kararı alarak, Kongre tarihi ve işyerleri delege seçim tarihlerini sizlere ayrıca bildirilecektir.

Saygılarımızla, 22.08.2017
İst. Anadolu Yak. (Pendik) Şubesi Yön. Kurulu adına
Şb. Başkanı Sezgin UZUN

Geri

31
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
15 Mayıs

Kendi saflarına katamadıkları Sezgin Başkan vardı, şimdi onunla uğraşıyorlar, biat etsin ya da biat etmişlerle koltuğunu vermek için. Ne bekliyorsunuz THY çalışanları, bu sendikal anlayıştan? İşçiyi savunmasını mı?Gülün gülün, ağlanacak halinize…Ben gördüm 15 Mayısta başlayıp 219 gün süren Grev de bu yürekli Adamı? Sendikanın işçilere para dağıtması yetersiz kalıyor diye, Atilay Bey makam arabasını sattırdı. İsyan etti adeta Sezgin Bey, kendine tahsis edilmiş arabayı da getirip sendikaya teslim etti, satın dedi, bana lazım değil. Günlerce grev alanına Pendikten geldi gitti, toplu taşımayla.Şimdilerde öğreniyorum, bu sendikacı kılıklılarda biat ettirmek için adamın maaşını kesmişler, makam arabasını almışlar…Ne kadar onursuzsunuz yaaa! Eyvallah edermi… Devamını oku »

Pegasuslu sendikali

Ahhh sezgin basgan ahhh bunlar dolandirdi diyosunda sizinkiler dolandirmadi mi? Sendika ya 1 milyon cicek borcu takan seninle ayni cizgide olanlar degilmiydi?kac yildir subedesin kac yildir baskanlik yapiyorsun? Secim zamani mi aklina geldi calisanlar uyeler? Her tarafa laf atiyorsun saldiriyorsun? Senin geçmişin ne? Gerçi sen bilmezsin cunku havaci degilsin havacılık camiasi büyüktür fakat haberler hizli yayilir. Neden cekiniyorsun? Ne senin ne de Genel merkezin kazanıp kazanmamasi zerre umrumda değil cunku filler tepisir cimler ezilir. Sende kazansan genel merkez in adayi da kaybeden calisan olacak asil troll varsa o da siz sendikacilarsiniz. Ohhh dunya kadar para kazan oturdugun yerden genel merkez… Devamını oku »

pegasusluya

sezgin başkan hiçbirzaman biyat etmedi kendsinde izin almadan onunda affına sığınarak yazmak zorunda hissettim zezgin başkan kanser tedavisi gördü aynı zamanda babası da ve allah rahmet eylesin şimdi gelelim asil meseleye bu süreçte sezgin başkanın yanında çalışan çaycıyı cıkadı alı kemal başkanın eş zamanlı sube aracını aldılar şube ödaneklerini ödemediler. maaşını kestiler. alı kemal ve saz ekıbı ben gurbetçı ailesı olarak yıllardır. yurt dışında yasadım elin memleketindeki insanlar bu zulmü bize laik görmediler. ali kemalin babasının çiftliğimiki seçilmiş bir şube başkanını baba şirketi dahi olsa bunları layiyik gödü hangi kitapta var böyle bir zulüm. hava cılık sektörü dahil hava iş… Devamını oku »

Sezgin uzun

Buradan sallamak ne kadar kolay değil mi kardeşim? dışarıdan avukat derken neyi kast ettiğini anlamadım. ama eğer kast ettiğin sendikanın avukatları dururken diyorsan, İlk önce şunu bilmen gerekir; şubenin avukat’ı yoktur, dolayısıyla şubede çalışan resmi maaşlı avukat yoktur ve ben üyelerime av. desteği olarak inandığım, bildiğim, daha önce yüzlerce dava takip ettiğim, sendikamızın eski avukatlarına yönlendiriyorum. şimdi sen neden genel merkez avukatları dururken, neden pegasus’tan atılan üyeleri dışardan avukatlara yönlendiriyorsun demek istiyorsan, sendikanın avukatlarının hırsız sendika genel merkezi tarafından yüksek av. ücretleri ile olarak oraları işgal ettiklerini, bunun sebebinin ise hukuk işleri adı altında gen. başkan ve ekibi tarafından sendikayı… Devamını oku »

Pegasuslu sendikali

Pegasustan atilan sendikalilari disarda yonlendirdigiin avukattan yuzde kac prim aliyorsun onu acikla ilk once Sezgin basgannn…

Sezgin başkanım

Sezgin başkanımı omuz omuza mücadele ettiğimiz İSG YER HİZMETLERİ A.Ş. şirketindeki onurlu mücadelesi ve işçi liderliği ile tanıdık. O dönemki sendika genel merkezinden bile mücadele anlamında daha deneyimli gibi bizleri bir arada tutup işverene ve onun yalakalarına gereken onurlu duruşu göstermiş ve hava-iş tarihinde thy haricindeki ilk örgütlenip tis yapılan çzel şirket olarak sendikal mücadele tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. mahkemelerde adeta avukatlara avukatlık öğretecek (avukatlarımız abdi pesok ve ismal ertan’ın ifadeleridir.) kadar bilgili ve bir o kadar da kıvrak zekasıyla bütün işçilerin (896 kişi) davalarını tek tek takip ederek, bir çoğumuzun kaybetmesi gereken davaları kazanmamızdaki üstün gayretini ve girişimlerini… Devamını oku »

Sekreterin MALİ olanı

La Celalettin; “NEZİROĞLU TERLİK” firmasından 395 000 ,00 TL.. (Üç yüz doksan beş bin) neyin terliği? Neyin ayakkabısı? abdest alırken mi kullandın bu sözde terlikleri? madem naylon fatura işi yapacaktın neden sendikacı oldun? bak ben sana şimdiden söyleyeyim, mahkemede sordukları zaman yok “yönetim kurulu kararıydı” yok “genel başkanım söyledi ben de imzaladım” gibi yuvarlak cevap verdiğinde kurtaramazsın. hakimler sana , “bu sahte naylon faturalara imza atarken gözün s… mi bakıyordu derler. en çok cezayı sen alacaksın. hepsinin hesabını vereceksiniz.. sizi gidi milli, dindar alnı secdeye değmeyen sizi.

Delege

Tatlıbal sana avukat ayarlayalım ihtiyacın olacak mahkemelerde çaldıklarının hesabını verirken. Çünkü 2 trilyon para altardığın serdar ve onun avukatları bi bok dan anlamazlar.

K.A

Avukat ayarlayalım diyorsun aynı Pegasus tan işten atılanlardan aldiginiz komisyon gibi komisyon alırsınız artık

ankara

ankara temsılcılerını temsilcilikten almışlar. sadece yasin özerin karşısına çıkacak genel merkezin adayı Demokan kalmış temsilcilerden destek bulamayınca Demokan alıkemal başkanı böyle biyonteme başvurmuş tüüüüüü size ve çapınızaaa

Delege

2011’de THY’den çıkartılıp 2012’deki 305 olayından sonra Ayçin’ e sığınan, 2013’deki seçimde Ayçin’i desteklemesine rağmen Tatlıbal işveren desteğiyle seçimi kazanınca Tatlıbal’ın şoförlüğünü ve silahlı korumalığını yapmaya başlayan Ömer Keskin mi Anadolu şube başkanlığına adaymış? Tatlıbal sayesinde altına çektiği lüks BMW’si yetmemiş demek ki şimdi de şube başkanlığına soyunmuş velinimeti Tatlıbal’ın talimatıyla. Ne günlere kaldık Allah’ım!!!

pegasus ekip

SEZGİN BAŞKAN olmazsa Hava iş çalışanlarının hali harap