HAVA-İŞ 2013 SENARYOSU DEVREDE(Mİ)…

HAVA-İŞ 2013 SENARYOSU DEVREDE(Mİ)…

Sevgili Okurlarımız;

Dün gece Airlinehaber’i arayan bazı çalışanlar, inanılması güç bir iddiada bulundular. Bir zamanlar Hamdi Topçu’nun uyguladığı senaryonun yine başladığını iddia ettiler. Bu senaryonun hangi bölümlerde olduğunu not aldım. THY Üst yönetiminin, bu senaristlere gerekeni yapacağı inancıyla aldığım notları aynen yayınlıyorum.

Anlatılanlara göre, Kadıköy Satış,Sabiha Gökçen Ekip Tahsis, Atatürk Havalimanı Ekip Tahsis, Ekip Planlama başkanlığı Ankara İstasyon ve Satış ofislerinde,sendikanın kendilerine yakın müdürler ve şefler aracılığı ile İşveren Mevcut Sendikayı destekliyor. Sakın Muhalefetten yana olmayın. Muhalefetin listelerinde delege olursanız,işten atılırsınız tarzı telefonlar edildiği iddia edildi. Bunu duyan muhalif kanattaki delege adaylarının listelerden adlarını sildirmek için başvurdukları ve “Benim adımı lütfen silin. Benim gönlüm sizden yana ama işimden olmak istemiyorum diye konuştuklarını söylediler.

Her ne kadar AirlineHaber olarak, THY Üst yönetiminin taraf olacağını, az, çok üst yönetimdeki yöneticileri tanıdığımız kadarı ile sanmasak da,“sinek küçüktür ama mide bulandırır” atasözümüz gereği, THY Üst yönetiminin bu yalanlara inanılmamasına yönelik tüm çalışanlara yönelik mesaj veya mesajlar atması yaklaşan Hava-İş genel kurulunun şaibelerden uzak şekillenmesine olanak sağlayacak ve hadlerini aşan bir konuda çalışanları korkutma yolunu seçen senarist yöneticilere(!) göz dağı verilmiş olacaktır.

Bu konuda önemli olan çalışanların özgür iradeleri ile sendikasını seçmesi ve yeni kadronun THY’nin ve çalışanlarının daha iyi konumlara gelmesini birlikte yapabilmelerinin sağlanmasıdır.

 

Geri

14
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayın AYCI'ya

Hani malum yapı temizlenmişti? Sendikadaki malum şahıs THY’de müdürler üzerinde hala etkili ki, bu yapının uzantısı Müdürler çalışanları DELEGE OLURSANIZ İŞTEN ATARIZ diye tehdit edebiliyorlar !

KORKMA !

Arkadaşlar hep Ayhan Günal ve korkak ekibini eleştirdiniz. Genel Kurula gitmediler dediniz. Şimdi siz bu ahlaksız baskılara boyun eğerek delege olmamakla aynı duruma düşmüş olmuyor musunuz? Biraz cesaret arkadaşlar.

Bozkurt

Buradan Savcıyı polisi göreve davet ediyorum. Bunun bir fetö yapılanmasının sivil sendika ayagı oldugunu belirtiyorum. Suç duyurusunda bulunuyorum. Bakıp göreceğiz ipleri fetöde olan kuklaların oyunları başarılı olabilcekmi. Fetö, ipi Serdar Uygur, kuklaları Alikemal Tatlıbal ve avenesi. İnsan avane olur ama bu kadar da avanak olmaz. Bence aklı başında olan THY topluluğu bu sefer bu oyunlara gelmez.

Kekeç

Bak çakma Bozkurt buradan savcıları göreve çağırma herifsen git suç duyurusunda bulun tabi iddaan doğruysa ve tabi bide yerse…

Sn Bilal Ekşi'ye çağrı

Sayın Bilal Ekşi, birileri THY yönetimi adına racon kesiyorlar. Sessiz kalırsanız, bu yapılan hukuksuzluğu kabul etmiş olursunuz. Kamyoncu rezaletinin, Hırsızlık, yolsuzluk , şaibe iddialarının, silahlı mafya gruplarının sendika şubelerini basmasının üzerine şimdide bu geldi. Lütfen açıklayın, “Sendika seçimlerine işveren olarak hiçbir müdahalemiz yoktur. THY çalışanının iradesine saygı duyacağız.” deyin

Bilet Satış

Korku imparatorluğu işbaşında gelen giden ekmeğimizle tehdit ediyor

xxx

Ofisimizde müdürler tarafından üstü kapalı tehdit ediliyoruz. Kasım ayında daha ağır baskılar görebiliriz ancak biz buna rağmen bu defa sandıkta gereken cevabı vereceğiz!

Videosu bile var

Yasin sevgili yer işletme başkanının isminin kullanıldığını anlatmıştı demekki doğruymuş

Gerdek

Ali kemal ve ekibi el şeyiyle gerdeğe girmeye alışıklar her şey beklenir bunlardan. Biz üyelere düşen bu tehditlere papuç birakmamaktır

Uçucu

Korkunun ecele faydası yok.Çalışanlar sendikalarına sahip çıksınlar.Ayhan Günal gibi korkarsınız sonuç bu olur.

Sefa Bey

Yaptığınız yayıncılığınıza şapka çıkartmamak mümkün değil. 2013 de de bu oyunlara karşıydınız. Ayçin beyi sevmediğiniz halde sendikacılık adına devamlı yeni işveren oluşumunu desteklemiş tiniz. Allah sizden razı olsun. Tuttuğunuzu altın eylesin. İyi ki varsınız.