HATANIN BÖYLESİ HİÇ YAŞANMADI

HATANIN BÖYLESİ HİÇ YAŞANMADI

Bir yolcu, 1 gün önceden uçağa binmeye kalkışınca, ortalık karmakarışık oldu!

Yolcu, ertesi gün için Barselona’ya uçuş bileti olmasına rağmen, Monarch Airlines uçağına Manchester Havalimanı’ndan bindi. Başka bir yolcu ile soyadları aynı olduğundan,  ZB516 sefer sayılı Barselona uçağında, aynı koltuğun iki yolcusu oldu. Ortalık karıştı. Kaptan anonsu ile tüm yolcular uçaktan indirilerek terminale alındı. Daha sonra, 2 erkek yolcunun soyadlarının aynı ama isim ve doğum tarihlerinin farklı olduğu ve yanlışlıkla ikisinin de uçağa binmesine izin verildiği ortaya çıktı.

Yolculardan birisine, aslında ertesi gün aynı saatte Barcelona’ya uçmak üzere yer ayrılmıştı. Ama yanlışlıkla 24 saat önce gelmiş ve uçağa geçmişti.

Yolcular yeniden uçağa geçerken, 4 polis memuru kapıdaydı.Monarch Airlines,

Olay sonrası, Luton merkezli İngiliz Monarch Airlines ve Manchester Havaalanı, bir güvenlik ihlali olduğu iddiasını reddetti. Çünkü her iki yolcu da uçuş öncesi tüm güvenlik taramalarından geçmişti. Bunun yerine havayolu, 2 Nisan Pazar günü yaşanan ve 3 saatlik bir gecikmeye neden olan idari hata yüzünden özür dilemeyi tercih etti. Gecikme, kaptanın tüm bagajların yeniden aranması talebinden doğdu.

Check-in personeli, bir yolcunun 1 gün erken geldiğini tespit edememiş ve hatalı biniş kartı vermişti.

Bir gün daha beklemek zorunda kalan yolcu evine dönerken, her iki yolcu da o anları ve tedirginliklerini detayları ile anlattılar.

 

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.