HANGİSİ DAHA KALİTELİ HİZMET VERİYOR THY Mİ LUFTHANSA MI ?

HANGİSİ DAHA KALİTELİ HİZMET VERİYOR THY Mİ LUFTHANSA MI ?

Almanya’da yolculara soruldu: “En çok memnun kaldığınız havayolu şirketi hangisi?”. Türk Hava Yolları ve Lufthansa arasındaki yarışı bakın hangisi kazandı…

Alman Hizmet Kalite Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada en iyi havayolu şirketleri belirlendi. Yolcuların görüşleri alınarak elde edilen sonuca göre sunulan hizmet, uçuş zenginliği, güven ve fiyat konusunda en iyi notu alan havayolu Condor oldu. İkinci sırada Hollanda havayolu KLM yer aldı. Listede üçüncülüğü ise Türk Hava Yolları elde etti. THY özellikle ‘Güvenlik’ konusunda yolculardan en yüksek puanı aldı.

THY’nin hemen ardından Alman havayolu Lufthansa geldi. Böylelikle sürekli birbirine rakip olarak gösterilen iki şirket arasındaki yarışı da THY kazanmış oldu.

Bu arada uygun fiyata bilet satışı yapan havayolları Ryanair, Easyjet, AirBerlin ve Germanwings son sıralarda yer aldılar. Bu şirketlerin düşük fiyat karşılığı kötü hizmet vermiş olması pek şaşırtmadı. Yolcular en çok uçaktaki kötü hizmetten, uçakların sürekli rötar yapmasından ve koltukların konforlu olmamasından şikayetçi oldular.

Haber kanalı NTV için yaptırılan araştırmada 1000 yolcunun görüşü alındı.(turizmavrupa)


Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.