Hamburg havaalanı kapatıldı. Rehineci ile müzakereler devam ediyor

Hamburg havaalanı kapatıldı. Rehineci ile müzakereler devam ediyor

Almanya’nın Hamburg Havalimanı’nda bir silahlı saldırgan havaya ateş açtıktan sonra araçta bulunan 4 yaşındaki çocuğunu rehin aldı. Havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı.

Hamburg Havalimanı’nda büyük alarm: Silahlı bir kişi aracıyla bariyerleri kırarak aprona girdi. Yanında dört yaşında bir kız çocuğu var. Polis kendisiyle pazarlık halinde.

Hamburg Havalimanı’nda rehineci ile müzakereler devam ediyor

5 Kasım Pazar, 07.01: Hamburg Havalimanı’ndaki rehin alma olayında polis rehin alan kişiyle görüşmeye devam ediyor. Polis sözcüsü Pazar günü saat 6.15’te Alman Basın Ajansı’na yaptığı açıklamada “Müzakereler devam ediyor. Havaalanı hala büyük ölçüde kordon altına alınmış durumda. Silahlı bir adam dört yaşındaki kızını havaalanında tutuyor. Polise göre saldırının nedeni bir velayet anlaşmazlığı.

Silahlı adam çocuğuyla (4) birlikte aprona girdi

Federal Polis sözcüsü Cumartesi akşamı yaptığı açıklamada, adamın Cumartesi akşamı saat 20:00 sularında havaalanı kapısından içeri girdiğini ve havaalanının apronuna doğru ilerlediğini belirtti. Adamın bir silahı vardı ve havaya iki el ateş ettiğini belirtti.

Hamburg Havalimanı: Adamın kendi çocuğunu kaçırdığı iddia edildi

Arabada adamla birlikte dört yaşında bir kız çocuğu da bulunmakta. Araçta ikinci bir çocuk olduğuna dair ilk haberler doğrulanmadı. Polis, velayet anlaşmazlığı yaşandığının tahmin edildiğini söyledi.

Havaalanı sözcüsü Cumartesi akşamı yaptığı açıklamada “Havaalanı temizleniyor birkaç uçak da çoktan tahliye edildi. 6 kalkış ve 21 inişin hala gerçekleşmesi planlanıyor. Uçuşlardan bazıları yönlendirilirken, diğerleri iptal edildi denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir