Hakan Bayrakçı Uçakta Sigara İçti ve Gözaltına Alındı

Hakan Bayrakçı Uçakta Sigara İçti ve Gözaltına Alındı

Olayı Twitter’da anlatan Bayrakçı, “İstanbul-Dalaman THY uçuşundayım. Tuvalette bir sigara yaktım ve daha ilk nefeste nerede olduğumu hatırlayıp attım. Sonra bir hostes suçumu yüzüme okudu ve inince uçağın kapısı açıldığında iki polis tam bir suçlu muamelesi ile beni gözaltına aldı” dedi.

Hakan Bayrakçı@ahakanbayrakci
Bayrakçı, gözaltı yerine para cezası kesilebileceğini belirterek uygulamayı şu sözlerle eleştirdi.
Diyeceğim şu: Fikirlerimden hoşlanmayan işgüzar pilot ile işgüzar hostes. Bundan çok daha ağır para cezaları var, bu muamele gösterilmeyen. Bu haliyle bu yasa böyle işgüzar pilotlar türetir.
NOT/ Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilecek idari para cezaları hakkındaki yönetmeliğe göre uçakta sigara içen yolcu “Kural tanımaz yolcu” olarak tanımlanıyor ve 1000 TL para cezası öngörülüyor.

 

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Emekli Kaptan Pilot

Bu işlem pilotun işgüzarlığı değil uçuş emniyetini tehlikeye sokan kişiler için yapılan bir uygulamadır. Maalesef ülkemizde uygulanan cezalar çok çok az.
Bir de Bardakçı’nın özrü kabahatinden büyük “ nerede olduğumu farkettiğimde hemen söndürdüm diyor “, okumuş olanlar bunu yaparlarsa diğerleri neler yapar. Kabin amiri uçuştan önce ne diyor “ uçuşta SİGARA içmek kesinlikle yasaktır “. Sadece kaidelere uymak gerekiyor bu kadar basit. Son olarak kişi sigaradan zarar görmeyi kabul ederek kullanıyor, ancak uçakta içmesi sadece kedisine zarar vermiyor tüm yolcuların hayatını tehlikeye atıyor …..
Umuyorum HAVASEN konunun takipçisi olur …….

Mahmut

Olayı sadece bu şahsın anlattığı şekilde biliyoruz. Bir de ekipten dinlemek lazım.

KuralModa

Havacılıkta kurallar kanla yazılır,bir yangının 9 dakikada uçağı iskelet haline geldiğini bilsek zannederim segilenen cehalet yorumlarına tepkimiz daha sert olurdu.

Yavuz Hırsız

Baskın olunca evsahibi haksız olurmuş

Kaptan

Bakıyorum Hakan efendinin trolleri devredeı

Emekli Kaptan Pilot

Bayrakçı yazacağıma Bardakçı yazmışım özür

İlginç

Sigara içmek yasaktır. Ancak sigara içen kişi ısrarlı olursa polislik olur. Hakan Bey hemen hatasını anlamış ve söndürmüş. Ben olsam , siz bari yapmayın Hakan Bey derdim kibarca … Bizim kabin çok gaddar olmuş.

Misafir

Cahillik böyle başa bela okur.

suça bak

Yüzüne suçunu okumuş. Sanırsın kavga çıkardı. Söndürmüş işte patladınız mı

Zavallı

Kendi ifadesiyle nerde olduğunu bilmeyen yata işine göre davranan,uçuş emniyetini tehlikeye atan …Bey olunca yelkenler iniyor.

Trole

Sen sus cehaletin konuşsun

hadi be

Kabin kokpit içmiyor mu sanıyorsunuz. Onlara kim ceza kesecek.Arkadaşınızı polise teslim ediyormusunuz

Tec

Çok mu önemliymiş polislik suç mu bu

Moda

Cehalet son zamanın modası