HAFÇU HARİTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLDİ

HAFÇU HARİTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLDİ

KAMERA ENTEGRE VE UÇUŞ TESTLERİNİ TUSAŞ’IN YAPTIĞI HAVA FOTRĞRAFI ÇEKİM UÇAĞI (HAFÇU), HARİTA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLDİ. TUSAŞ, HAFÇU PROJESİNİ BELİRTİLEN TARİHTEN 3 AY ÖNCE BAŞARIYLA TAMAMLADI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Harita Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarını karşılamak üzere 22 Mayıs 2018’de Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile tedarik sözleşmesi imzaladığı Havadan Fotoğraf Çekim Uçağı (HAFÇU) projesi tamamlanarak beklenen tarihten önce teslim edildi. Anlaşmaya göre 1 Ağustos 2019 tarihinde teslim edilmesi gereken HAFÇU, TUSAŞ mühendislerinin ve teknisyenlerinin yoğun çalışmaları ile 26 Nisan 2019’da beklenen tarihten çok önce teslim edildi.

Harita Genel Müdürlüğü’nün uçak ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan proje kapsamında lojistik faaliyetler başta olmak üzere, tüm ağır bakım ve onarım görevlerini üstlenen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, HAFÇU’nun kamera modifikasyonlarını gerçekleştirdi. TUSAŞ, HAFÇU’ya kameraları entegre etmesinin ardından uçuş testlerini de başarıyla tamamlayarak Harita Genel Müdürlüğü’ne teslim etti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.