Güvenlik Silahını Tuvalette Unutunca…

Güvenlik Silahını Tuvalette Unutunca…

Transatlantik uçuşta silahlı resmi görevli, dolu silahı tuvalette unuttu. Yolcu silahı buldu ve kabin memuruna teslim etti.

221 Sefer sayılı Delta uçağının İngiltere Manchester’dan New York John F. Kennedy Havalimanı’na 6 Nisan’da gerçekleştirdiği uçuşta yaşanan olay, günler sonra ortaya çıktı.

CNN’den verilen bilgiye göre; TSA (Transportation Security Administration) o tarihte yaşanan olayı doğruluyor ve olayın incelendiğini bildiriyor.

Delta Havayolları sözcüsü, olaydan haberdar olduğunu, ancak daha fazla yorumda bulunmayı reddettiğini söyledi.

Uçuş güvenlik elemanları (Air Marshal) tehditleri izlemek ve tehditlere cevap vermek için, uzun süredir uçaklarda gizli görev yaparak güveni önemli ölçüde sağlıyor. Ancak CNN, federal bir hava marshall’inin terörist bir plana engel olduğu tek bir olay bulamadı. Operasyonları konusunda bilgi sahibi olan kaynaklar, bu kurumun 835 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olduğunu belirtiyor.

2015'te yayınlanan bir CNN raporunda; uzun uçuşlar ve kaotik programların, güvenlik görevlileri arasında intihar, uyuşturucu ve alkol kullanımına neden olduğunu belirtilmişti. Aynı raporda, hava güvenlik görevlilerinin %75’nin uyku yetersizliği çektiği, uluslararası uçuşlarda ise bu oranın %84’e çıktığı açıklanmıştı.

Öte yandan, Harvard Tıp Fakültesi’nin uyku bölümü tarafından 2012 yılında yapılan araştırmaya göre; ‘akut ve kronik uykusuzluk eksikliği, güvenlik görevlilerinin tepki verme ve düşünme yeteneğini önemli derecede azaltmakta’.

TSA yetkilileri, görevlilerin sağlıklı ve formda bir yaşam sürmeleri ve uygun dinlenme süreleri olması gerektiğini savunuyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.