featured

Gurbetçileri binlerce Euro dolandıran Türk her yerde aranıyor!

Almanya’da yaşayan binlerce kişiye sahte uçak bileti ve tatil paketi satan Bülent Alinak (37) sırra kadem bastı.

Gurbetçiler özellikle tatil sezonunda internet dolandırıcılarının kurbanı olmamak için uçak biletlerini ve tatil paketlerini acentelerden almayı tercih ediyor. Ancak Oberhausen’den bir seyahat acentesinin müşterileri acenteden tatil paketi ve uçak bileti aldıklarına bin pişman oldu. Oberhausen’ta Bülent A’nın işlettiği Uçar Reisen acentesinden bilet alan yolcular havaalanına gittiklerinde seyahatlerinin olmadığını ve dolandırıldıklarını fark ettiler.

“Ucuz olduğu için tercih ettim”

Seyahat acentesi, müşterilerden hiç seyahat rezervasyonu yapmadan binlerce Euro topladığı söyleniyor. İsmini vermek istemeyen ve yaşadığı mağduriyeti anlatan bir kadın” Uzun zamandır planladığımız tatili gerçekleştirmek için arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine yüz kilometre yol katederek Ucar Reisen acentesine gittim. On iki yaşındaki oğlum ve eşimle birlikte Antalya’da her şey dahil bir otelde kalmak için 3.500 Euroyu peşin ödeyerek tatil paketi satın aldım. Bir gün sonra havayolunu aradığımda dolandırıldığımı anladım” dedi. Mağdur kadın diğer acentelerde tatil paketlerinin 7 bin Euro olduğunu ucuz olduğu için burayı tercih ettiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    İlk paragrafta adamın adı soyadı yaşı altta da soyadı A. olarak yazıyor güya mahkemece suçlu olduğu kesinleşmediğinden soyadı açıkça yazılmamış. Normalde bir kişinin 300-400 euroya bir hafta uçak dahil tatil paketi alabildiği yerde iki kişi ve bir çocuk için 7 bin euroya tatil paketi nasıl satılıyor, satılıyor diyelim yarı fiyatına tatil paketi satanlara insanlar nasıl inanıyor anlamak zor. Lidl’da 22 güne 700 euroya Türkiye tatil paketi de vardı hatta haber bile olmuştu. 60’lı yıllarda da Türk sanatçılar konsere gelecek diye Türkler orada sahte biletler satmışlar o zamanlar Almanya’da sahte konser,uçak,tren bileti vs basıp,satmak gibi bir suç görülmediği ve ona uygun da cezalandırıcı kanunlar olmadığı için adamları yakalamış ama ceza verememişler. Bu kepazeliği orada avukatlık yapan bir Türk anlatmıştı, okulda dersde örnek olarak anlatıldığından bahsetmişti. Bilhassa avrupada nerede acaip,pis iş,rezillik var orada bizim adımızın olması sonra da dünyanın en iyi milleti biziz,Türküz,müslümanız diye böbürlenmemiz ne acı.