featured

“GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ” Dinamik, yenilikçi ve samimi bir TALPA ile yola devam…

 

Murat Ersoy, Türk Hava Yolları Uçuş İşletme Başkanlığı’na atanması üzerine etik ilkeler gereği başkanlık görevinden istifa etmiş, yerine Genel Sekreter Kaptan Pilot Okan Üreksoy vekaleten getirilmişti.

TALPA’da başkanlık seçimine aday olan Kaptan Pilot Okan Üreksoy listesini kamuoyuna açıkladı.

İşte Kaptan Pilot Okan Üreksoy listesi ve açıklaması;

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

Başta kurucu üyelerimiz olmak üzere bugüne kadar TALPA’ya emek veren herkese şükranlarımızı sunarız.

Üç yıl önce Gücümüz Birliğimiz sloganı ile çıktığımız yola Aralık 2021’deki Olağan Genel Kurulumuzda siz değerli üyelerimizin büyük çoğunluğunun iradesi ile 12 nci dönemde de Yönetim sorumluğuna devam etme görevini almıştık.

Göreve başladığımız ilk günden itibaren büyük bir motivasyon ile başlayan çalışmalarımızı ivmesini ve heyecanını hiç kaybetmeden büyük bir uyum içerisinde devam ettirmekteyiz. Kalan sürede yönetimde görev almamak yönünde irade kullanan iki yol arkadaşımıza bugüne kadarki emek ve çalışmaları için teşekkürü borç biliyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanımızın istifası sebebiyle TALPA Tüzüğü gereği gidilmesi gereken Olağanüstü Genel Kurula kadar, mevcut yönetim olarak aynı sorumlulukla TALPA’nın Yönetimine devam etmekte olduğumuzu; tüm havayollarımızın temsil edildiği aynı geniş tabanlı yapı ile Olağanüstü Genel Kurulda da yine “GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ” mottosu ile sizlerin onayını alarak belirtmiş olduğumuz ilke ve hedeflerimiz doğrultusunda görevimize devam etme azim ve kararlılığında olduğumuzu siz değerli üyelerimiz ve kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

Bizler tek meslek çatımız olan TALPA’yı birlik, beraberlik ve sağduyu içerisinde bugün getirmeyi başardığımız noktadan, biriktirdiğimiz tecrübe ve oluşturduğumuz alt yapı ile daha ileriye taşımak için görevimizin başındayız.

Dinamik, yenilikçi, atılımcı ve olumlu bir yaklaşımla başlattığımız dönüşüm, hepimiz için yine ‘EN İYİ’ye odaklanarak devam edecektir. Bugüne kadar olan desteğiniz ve bizlere yön gösteren paylaşım ve katkılarınız için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TALPA’nın yakaladığı bu sinerjinin devam etmesi için 28 Mart’taki Olağanüstü Genel Kurulumuzda onayınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla…

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Talpa 2022 1 1 scaled

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 2 sene önce

  TALPA ilk defa bu arkadaşlarla hizmet vermeye, pilotlara destek olmaya başladı. Bu liste hizmet veren ve gerçekten başarılı bir liste. Muharrem listede sevilen biri idi. Kendi tercihiyle ayrıldı. Kimsenin Muharrem ile sorunu yok. Pilotlar gerçekten iyi şeyler görmek istiyorsa yinebu listeyi desteklemeli arkadaşlar. uçuş işletmeden de destek gelecektir. sesimizi hem içeride hem dışarıdan duyuracak olan liste budur.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Üreksoy hocaya güvenimiz tam. Asıl karşı grupta hiç ses çıkarmadığı için vakıfı kaybedenler var. Sevimli hoca da Ersoy hoca da hala bizim iyiliğimiz için çalışıyor. Demokrasi iyi bir şey de başkan değişti diye seçim yenilenirken bu kadar çoşmanızın sebebi ne… Bugüne kadar nerdeydiniz. Yeşil pasaport filan deyip kaybetmiştiniz.

  Cevapla
 3. YOK artık !!!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bunlara asla güvenmeyin arkadaşlar, nasıl bir ayda satildiniz unutmayın,makam için herşeyi yaparlar. Oyumuz Kartal mersinogluna o kadar. Üstelik Muharrem kaptan neden istifa etti , zaten bütün oyu o almıştı.

  Cevapla
 5. Birdaha güvenir miyiz bu listeye? Zor. Yönetimin sesi değil bize Pilotların sesi olacak bir liste gerek. Yazık oldu. Yönetime sesini çıkaramayan bu listeyi tecrübe ettik. Dilerim Talpa gerçekten tekrar sesimiz olur.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  İstifa ettirilenlerde olmuş herhalde bu neyin hırsı demekki bazı şeyler dönüyor

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Bir önceki seçimde başkanınız Talpa yı kullanarak,arzuladığı makama ulsştı. Bakıyorum yolda bırakılmışlığı çabul toparlamışsınız.Keşke o nahoş olay olmasaydı!! Sinek ufak ama miğde bulandırdı?

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Sigorta işinden pis kokular geliyor

  Cevapla