Grevden THY ve Pegasus havayolu şirketleri de etkilendi

Grevden THY ve Pegasus havayolu şirketleri de etkilendi

Almanya’da Ver.di’nin grev çağrısı üzerine sendikaya bağlı olarak görev yapan yer hizmetleri çalışanları dün Frankfurt, Münih, Düsseldorf, Köln-Bonn, Dortmund, Hannover havalimanlarında bir günlük uyarı grevi gerçekleştirdi. Güvenlik kontrolleri, itfaiye, check-in, bagaj işlemleri gibi hizmetler grev süresince durduruldu.

Türk Hava Yolları resmi web sitesi üzerinden yolcularına; “Almanya’da yer hizmetleri çalışanları sendikasının aldığı grev kararı nedeniyle Almanya’nın çeşitli havalimanlarında uçuş iptalleri ve gecikmelerinin yaşanması beklenmektedir. İlgili havalimanlarına seyahat edecek yolcularımızın mağduriyet yaşamaması adına uçuş bildirimlerini kontrol etmeleri ve muhtemel gelişmeleri internet sitemizden takip etmeleri gerekmektedir.” uyarısında bulundu.

Pegasus Havayolları da grev nedeniyle web sitesi üzerinden yolcularını uyardı. “Bu grevin terminal genelinde olması nedeniyle tüm terminal operasyonunu etkileyeceği öngörülmektedir. Misafirlerimize seferlerinden 3 saat önce alanda olmaları tavsiye edilir.” ifadeleri kullanıldı.

Grevin sebebi 

Alman ulusal basınında geniş yer verilen grevle ilgili haberlerde Ver.di Sendikası %3 lük maaş zammını kabul etmiyor. Sendika kendisine bağlı çalışan yaklaşık 2 milyon kamu çalışanı için %6’lık zam, kursiyerler için 100 Euro ücret zammı talep ediyor.

Üçüncü tur görüşmeleri 

İşveren temsilcileri ve yer hizmetleri çalışanlarının bağlı olarak çalıştığı Ver.di Sendikası’nın üçüncü tur görüşmeleri için belirlenen tarih 28- 29 Nisan.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.