Google'ın Kurucusu Brin'in Uçak Kazasıyla İlgili Detaylar Ortaya Çıkıyor!

Google’ın Kurucusu Brin’in Uçak Kazasıyla İlgili Detaylar Ortaya Çıkıyor!

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, Mayıs 2023’te Kaliforniya açıklarında meydana gelen bir uçak kazasında hayatını kaybeden iki pilottan birinin dul eşi tarafından açılan “haksız ölüm” davasıyla karşı karşıya. Pilotun ailesi, kazadan kötü monte edilmiş bir yakıt deposunu sorumlu tutuyor ve ayrıca Sergey Brin’in çalışanlarının, uçak kazasındaki kanıtları yok etmek için kurtarma çabalarını kasıtlı olarak yavaşlattığını iddia ediyor.

Detaylara göre, 13 Şubat’ta açılan davada Lance Maclean ve yardımcı pilot Dean Rushfedlt’in, Brin ile deniz uçağını bir ada gezintisi yapmak üzere Kaliforniya’dan Fiji’ye götürmek üzere anlaştıkları belirtiliyor. Ancak 8 milyon dolarlık çift motorlu Viking Air Twin Otter Series 400’ü o kadar uzağa götürmek için bir yardımcı yakıt sistemi gerekiyordu ve şikayete göre bir teknisyen bunu bir kontrol listesine uymadan veya FAA’ya kaydetmeden “ezberden” yaptı.

Uçuşun ilk ayağında Hawaii’ye uçarken yakıt sistemi arızalandı ve uçak Kaliforniya’ya dönmeye çalışırken okyanusa çakıldı. Sahil Güvenlik 15 dakika içinde olay yerine ulaşsa da, pilotları ters dönmüş ve kısmen suya batmış uçaktan çıkaramadılar.

Pilotların ailesi şimdi uçağın bakımından ve işletilmesinden sorumlu şirketin de Brin’e ait olması nedeniyle, Brin’i dava ederek tazminat istiyorlar.

Ayrıca, Brin’in denize batan uçaktaki pilotların cesetlerini çıkarmak için aileye yardımcı olacağı sözü vermesine rağmen, bu konuyla hiç ilgilenmemesi nedeniyle pilotların bir senedir deniz altında olduğunu da vurguluyorlar.

Google ve Brin tarafından henüz bir açıklama gelmedi, ancak dava başladıktan sonra bu konu medyanın gündeminde olacak gibi görünüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir