featured

Germania, 2017’de Türkiye uçuş sayısını 1045’e cıkarıyor

Türkiye’ye 20 yıldanberi uçan Almanya’nın 30 yıllık en eski şirketlerinden olan Berlin merkezli Germania Havayolları’nın Satış Müdürü Alessandro Russo, “Türkiye’ye olan güvenimiz nedeniyle uçuşları durdurmadık. Türkiye’de Anadolu’da 18 noktaya uçan tek yabancı havayolu olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2017 yılında sefer sayımızı artıracağız” dedi.
Fly Service Ltd CEO’su Gökhan Sarıgöl “Elimizde bavul kapı kapı gezerek Türkiye’yi doğru anlatmalıyız. Aksi takdirde 2017’de felaket senaryoları yaşayacağız” şeklinde konuştu. Fly Service Ltd Ticari Müdürü Barbaros Kurt, “Sezonda yeni uçuşlar planlıyoruz” dedi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Numan Olcar “Paydaşlarla ortak hareket etmeliyiz” dedi. Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç ise yabancı acenteleri Türkiye’de ağırlamak gerektini söyledi.
2016’da turizmde zor bir dönem olmasına rağmen Türkiye uçuşlarını durdurmayarak dikkat çeken Germania Havayolları Divan Oteli’nde düzenlenen toplantıda iş ortakları ve seyahat acenteleri ile buluştu.
Toplantıya Germania Havayolları’nın Türkiye Türkiye Genel Satış Acentesi Fly Service Ltd’in düzenlediği tanıtım toplantısına Germania Havayolları Satış Müdürü Alessandro Russo, e-Ticari Satış Müdürü Gülser Türkmen, Fly Service Ltd CEO’su Gökhan Sarıgöl, Ticari Müdürü Barbaros Kurt, Genel Müdür Murat İntepe katıldı.
Katılımcılar arasında Dalaman Havalimanı Müdürü Hamdi Güvenç, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Numan Olcar, Çelebi Hava Servisi Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kınalı, Havaş Potföy Yöneticileri Özgür Ersöz, Aren Çınar yer aldı.
Toplantıda Germania Havayolları e-Ticari Satış Müdürü Gülser Türkmen, Barkovizyon eşliğinde havayolunun 2016 ve 2017 yılı hakkında değerlendirmelerde bulundu ve Türkiye’de Fly Service’ten aldıkları hizmetten memnun olduklarını belirtti.
Daha sonra söz alanlar şöyle konuştular:
Fly Service Ltd Ticari Müdürü Barbaros Kurt, Germania Havayolları’na haftada 40 uçuş olmak üzere yer hizmetleri verdiklerini ve sezonda 1045 uçuşa çıkacaklarını belirtti. Barbaros Kurt, yılda 500’ün üzerinde uçuş yapan 3 havayolundan birinin Germanua olduğunu belirterek “Germania Türkiye’ye 831 uçuş yaptı. Sezonda yeni uçuşlar planlıyoruz. Dünyada 3 milyon kişiyi taşıyan Germania Türkiye’de Dortmunt’tan Zonguldak Havalimanı’na uçan ilk ve tek havayoludur. Zor şartlara sahip bir havalimanı olmasına rağmen Almanye’dan işçileri taşıyoruz” dedi.
Fly Service Ltd CEO’su Gökhan Sarıgöl, Germania Havayolları’nın 10 yıldır taşımacılık yapan Almanya’nın en köklü firmalarından olduğunu ve Dr.Bishop’un başkanı olduğu aile şirketi tarafından yönetildiğini beliterek şunları anlattı: “Germania, raha önce Öger Tur ile çalışıyordu. Öger geçen yıl işçi pazarından çekilince Germania Türkiye uçuşlarını durdurmadı. Türkiye pazarına daha fazla yatırım yaparak sefer sayısını artırdılar. Fly Service olarak1996 yılından bu yana 21 yıldır Germania’ya hizmet veriyoruz. Geçen yıl Türkiye Genel Satış Acentesi olduk. 2017 yılı için Germania tanıtım ve uçuş ağının artırılması için çalışmalara başladık.
2016 sıkıntılı geçti. Yurtdışındaki partnerlerimizle yapıtığımız görüşmelerder anladığımız kadarıyla 2017 maalesef iç açıcı bir yıl olarak görülmüyor. Germania bütün sıkıntılara rağmen seferlerde kısıtlama yapmayan nadir havayollarından biri olacaktır. Germania herşeye rağmen Türkiye pazarından çekilmedi. 2017’de uçuşlarını ve satış ağını artırmak için berlin ITB Fuarı’nda Türkiye için toplantı yapacağız. Türkiye’de 3 ayda ivme kazanacak işleri planlarken 24 saatte herşey değişebiliyor. Turizmde havayolu çok önemlidir.
2017 sıkıntılı bir yıl olacaktır. Ama birlikte aşacağız. Karamsar olmayalım diyoruz. Alman turistin Türkiye’ye gelmesi için Germania ITB Berlin Fuarı’nda yapacağı etkinliklerle yardımcı olacaktır.
Türkiye’yi daha iyi tanıtmalıyız. Avrupa’ya empoze etmek için birlikte lobi faaliyetleri yapmalıyız. 2017 yılı turizmi için topyakün lobi yapmalı ve bakanlıklardan destek almalıyız. 2017’de daha fazla çalışmamız gerekiyor. Elimizde bavul kapı kapı gezerek Türkiye’yi doğru anlatmalıyız. Aksi takdirde 2017’de felaket senaryoları yaşayacağız. 2018”te açılacak İstanbul’un yeni havalimanında Germania’yı görmek istiyoruz. Bundan herkes zarar görecektir.Germani ile her türlü riski paylaşıyoruz.”
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Numan Olcar, Avrupa’nın Türkiye’yi çok iyi bildiğini belirterek “Türkiye’nin algı sıkıntısı var. Algının iyi yönetilmesi gerekiyor” dedi. Yabancılara Türkiye’nin doğru anlatılması gerektiini söyleyen Olcar, TÜRSAB’ın Türkiye’ye gelen yabancıların görüşlerini içeren kısa filmlerin sosyal medylarda oynatılması için proje başlattığını bildirdi.
Krizin 2017’de daha ağır olacağını belirten Numan Olcar “9250 seyahat acentesi ve 2 milyon yatağa sahip olan Türk turizmi sıkıntılı dönemden geçiyor. Kruvaziyer turizminde büyük darbe aldık. İptal edilen Türkiye seferlerinin anlaşmalarının yapılması ve yeniden başlaması 3-4 yılı alır. Öte yandan turizm sektörünün çok değerli kişileri sektör değiştiriyor ve onları kaybediyoruz. Aslında turizmdeki sıkıntıyı söylemekten korkmamalıyız. Paydaşlarla bunun altından nasıl kalkılacağını konuşmalıyız” dedi.
Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Türkiye’nin krizden çıkabilmesi için ortak akıla ihtiyacı olduğunu belirterek “yeni metodolojileri bulunmalı. Aynı gemide değil aynı uçaktayız. Artık dünyanın her tarafından sokağa çıkıp acentelerle yakın temasta bulunmalıyız. Acenteye gelen müşterinin fikrini yüzde 80 oranında acente elemanı değiştirebiliyor. İnfo turları yaparak acenteleri Türkiye’nin çeşitli bölgelerini getirmeliyiz. Onlarla gönül bağı kurmalıyız. Dalaman’a 1 milyon turist geliyordu. Birmingham’dan 21 acerteyi getirdik. Dönüşlerinde Dalaman’ı satacak yeminli rehberler kazandık. Haftada 3-5 tur satanlar 100-120 satış yaptı. Bunu başta Almanya olmak üzere bütün dünyada yapmalıyız. Germania Dalaman’a 4 uçuş koydu. Berlin uçuşlarını da koymalılar. Turizm için dünyayı sıkı takipte olmalıyız. Herşeyin baıi takipten geçiyor. 2016 rakamlarını yakalamalı ve üzerine koymalıyız.(turizmmarket.net)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir