GENÇ KIZIN CESARETİ PES DEDİRTTİ !

GENÇ KIZIN CESARETİ PES DEDİRTTİ !

İnternette tanıştığı ve İngiltere’de ikamet eden erkek arkadaşını görmek için “Melek Akkurt” adına sahte Çek pasaportu sağlayan 18 yaşındaki T.S., Atatürk Havalimanı’nda yakalandı. Genç kız ile alakalı 3 yıl 3 ay hapis cezası isteniyor.

Alınan bilgilere göre, internet ortamında tanışmış olduğu erkek arkadaşını görmek amacıyla İngiltere’ye gitmek isteyen ve vize engelini aşmak için sahte Çek Cumhuriyeti pasaportu sağlayan 18 yaşındaki T.S. yakalandı.

İddialara göre T.S., sosyal medyada İngiltere’de ikamet eden Muhammed ile tanıştı ve sevgili oldu. T.S. onu görmeye karar verdi. Fakat kendi pasaportuna İngiltere vizesi gerekiyordu. Vize engelinden kurtulmaya çalışan T.S., İstanbul’un Fatih ilçesinden başkası adına düzenlenmiş sahte Çek Cumhuriyeti pasaportu temin etti. Atatürk Havalimanı’na geçen sene 5 Aralık’ta gelen T.S., yurtdışına çıkmak için pasaport işlemlerinden geçti.

Havayolu şirketi personeli pasaportun sahte olabileceğinden şüphe duydu. T.S.’nin “Melek Akkurt” ismi ile düzenlenmiş pasaportunun sahte olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan T.S. savcılıktaki ifadesinde suçunu kabul ederek pişman olduğunu ifade etti ve

“Sahte Çek Cumhuriyeti pasaportunu internetten araştırdıktan sonra Fatih’ten temin ettim. Şu anda kimden aldığımı tam olarak bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Serbest bırakılan ve olay tarihinde 18 yaşından küçük olan T.S.’ye, “Suça sürüklenen çocuk” kapsamında “Resmi belgede sahtecilik” suçundan 3 sene 3 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 (idealhahaber)
Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments