GAZİANTEP HAVALİMANI’NDA BOMBA ALARMI

GAZİANTEP HAVALİMANI’NDA BOMBA ALARMI

Gaziantep Havalimanı yolcu giriş kapısında unutulan bir valiz, bomba paniğine neden oldu.
Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Havalimanı yurtiçi yolcu giriş kapısında unutulan valiz, korkulu anlar yaşattı. Terör saldırısından şüphelenilmesi üzerine bölgeye, aralarında Terörle Mücadele ekiplerinin de yer aldığı çok sayıda polis sevk edildi. Havaalanında yaklaşık bir saat boyunca yolcu giriş, çıkışları yasaklandı. Alınan güvenlik tedbirleri kapsamından uçaklardan inen yolcular ve uçağa binecek olan yolcular, güvenli bölgelere alınarak, bekletildi. Şüpheli valizin bulunduğu bölgede geniş güvenlik çemberi oluşturuldu.

Yolcunun Unuttuğu Valiz Paniğe Sebep Oldu

Olay yerine gelen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ekibi, yaptıkları ilk incelemenin ardından frekans karıştırıcı ile olası bombanın uzaktan kontrol edilmesi engellendi. Bomba imha ekipleri, ardından valize kurulan düzeneği fünye ile patlattı. Patlatılan valizden ise giysi, Kitap ve elektronik eşyalar çıktı.
Çantanın bomba olmadığı anlaşılması üzerine havaalanı çalışanları ve yolcular rahat bir nefes aldı. Çantanın fünye ile patlatılmasının ardından yolcu tahliye ve alım işlemine yeniden başladı. Havaalanına inen ve kalkış yapacak olan uçaklar ise 1 saat rötarlı olarak seferlerine devam etti.
Polis unutulduğu tahmin edilen valizin sahibini araştırıyor.(milliyet)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments