featured

Gatwick’tde Yaşanan Kriz Bitti…. İşte Suçlular

140 000 Bin yolcunun Noel’ini mahveden ikilinin resimleri ve kimlikleri ortaya çıktı. Havalimanına sadece 8 kim mesafede Crawley’deki evlerinde basılan çift 54 yaşındaki Elaine Kirk ve 47 yaşındaki  Paul Gait. İkili şu anda sorgulamada tutuluyor.
Paul’ün patronu olan ve çift cam işi yapan John Allard, haber merkezlerine verdiği demeçte; Paul sabah 7.45’de işe gelir ve geç saatlere kadar çalışır, onun bu işi yapabileceğini tahmin etmezdim ” ifadesini kullandı.
Paket teslimi yapan bir görevli bisikletiyle geçerken, yere çömelmiş, floresan ışıklı drone ile uğraşan şüpheli bir adam görünce olay aydınlandı. Kollarında ışıklar olan büyük bir drone olduğunu söyledi.
Polis Müfettişi James Collis şunları söyledi: “Gatwick Havaalanı içine ve dışına yapılan uçuşları ciddi şekilde etkileyen dronların kriminal kullanımıyla ilgili devam eden soruşturmalarımızın bir parçası olarak, Sussex Polisi, 21 Aralık’ta saat 22: 00’den sonra iki tutuklama gerçekleştirdi.
Gatwick’te pist bu sabah yeniden açıldı, ancak yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarını kontrol etmeleri, gecikmeler ve iptaller olabileceği bildirildi.
https://youtu.be/i0ymnuO9AXM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir